Kilka lat temu Birkenstocki zostały uznane za najbrzydsze buty wszech czasów, ale już od jakiegoś czasu interesują się nimi blogerki i fashionistki na całym świecie. Co sprawia, że to obuwie ortopedyczne jest tak wyjątkowe? Na pewno bardzo klasyczny, uniwersalny design, pozwalający połączyć klapki zarówno z casualowymi dżinsami, jak i z letnią sukienką, oraz komfort – kto chociaż raz miał je na swoich stopach, ten wie, że są bardzo wygodne!

Kilka dni temu swoją premierę miała nowa wersja unikatowych butów marki Birkenstock. W wiosenno-letniej kolekcji znajdziemy kultowe już klapki i chodaki tyle, że tym razem zostały one pokryte brokatem! Nowe buty dostępne będą w dwóch wersjach kolorystycznych – różowej i srebrnej (i szczerze mówiąc, nie umiemy zdecydować się, które podobają nam się bardziej). 

ZOBACZ TAKŻE: Powstały sneakersy z Pokémonami! >>>

Te brokatowe cuda są efektem współpracy niemieckiej marki z Opening Ceremony – innowacyjnym przedsiębiorstwem handlowym i globalną marką odzieżową, która (jak sama siebie opisuje w instagramowym biogramie) łączy świat stylu, podróży i kultury. To właśnie przez oficjalną stronę Opening Ceremony będziecie mogli zamówić najnowsze Birkenstocki – wprawdzie, nie są jeszcze dostępne, ale już znamy ich dokładną cenę: za sandały zapłacicie 145$ (czyli niewiele ponad 496 zł), natomiast za chodaki 155$ (około 530 zł). Przyznajemy, jest to dość spory wydatek, ale warto - Birkenstocki zostają na lata!