Bruce Willis: kariera niezniszczalnego superbohatera

Pamiętacie jego początki u boku Cybill Shepherd w kryminalno-komediowym serialu „Na wariackich papierach” (1985-1989),? Pewnie nie, bo wiele i wielu z was nie było wtedy jeszcze na świecie. Zresztą w połowie lat 80. nikt chyba nie przypuszczał, że 30-letni wówczas Bruce Willis zdobędzie tak olbrzymią sławę i stanie się legendą. Rok 1988 i angaż do „Szklanej pułapki” zmieniły wszystko. Postać Johna McClane’a na stała przylgnęła do jego twarzy, a kolejne cztery części tylko umacniały ten stan rzeczy.

W międzyczasie aktor stworzył mocne kreacje w tak wielkich kinowych przebojach jak: „Pulp Fiction” (1994) Quentina Tarantino, „Armageddon” (1998) Michaela Baya czy „Szósty zmysł” (1999) w reżyserii M. Nighta Shyamalana. Wszystkie te tytuły przeszły do historii filmu jako spektakularne, także komercyjne hity, a wraz z nimi na kartach światowego kina na zawsze zapisał się Bruce Willis. 

W ostatnich latach gwiazdor nie zwalniał tempa i przyjmował role w licznych – częściej mniej niż bardziej udanych – produkcjach (ma na swoim koncie zarówno Złote Globy, nagrody Emmy, jak i Złote Maliny, czyli tzw. „anty-Oscary”). Wiele wskazywało na to, że szósta, ostatnia odsłona „Szklanej pułapki” (połączenie prequela z sequelem historii Johna McClane’a), w reżyserii Lesa Wisemana, której premierę zapowiadano na wiosnę 2023 roku, będzie wielki powrotem Willisa na wielki ekran. Plany te niestety nie będą mogły się jednak ziścić. Po ponad czterech dekadach od debiutu 67-letni dziś symbol Hollywood zmuszony jest zakończyć karierę.

Bruce Willis cierpi na afazję

Smutną wiadomość opublikowała w mediach społecznościowych rodzina aktora

Jako rodzina chcieliśmy się podzielić informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy ze zdrowiem i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze.

Afazja, mówiąc najkrócej, to zaburzenie polegające na utracie zdolności mowy. Powstaje ono na skutek uszkodzeń struktur mózgowych  w lewej półkuli mózgowej, odpowiedzialnej za funkcje językowe. U dorosłych problemy są spowodowane najczęściej przez:

  • infekcje mózgu,
  • wady wrodzone,
  • udary,
  • chorobę Parkinsona,
  • Alzheimera,
  • nowotwory mózgu, 
  • urazy fizyczne powstałe podczas wypadków.

W związku z tym afazja może przybierać różne postacie, które różnią się między sobą objawami oraz metodami diagnozowania i leczenia.

W oświadczeniu, które podpisali bliscy Willisa na czele z żoną Emmą, byłą żoną – Demi More, oraz dzieci gwiazdora (Mabel Ray i Evelyn Penn, Rumer, Scout i Tallulah) czytamy dalej:

Zobacz także:

To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą nieustającą miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna rodzina i chcieliśmy poinformować o tym jego fanów, ponieważ wiemy, jak wiele on dla Was znaczy, tak jak Wy dla niego. Bruce zawsze powtarza „Żyj pełnią życia” i wspólnie zamierzamy to właśnie zrobić.

To smutne widzieć, jak legenda rozpada się na twoich oczach

Już od pewnego czasu do mediów docierały informacje, że odtwórca ról niezniszczalnych superbohaterów przegrywa starcie z demencją. W 2015 roku brukowce donosiły, że Bruce Willis został zwolniony z filmu Woody'ego Allena „Śmietanka towarzyska”, ponieważ nie mógł zapamiętać kwestii. W styczniu bieżącego roku tabloidy relacjonowały natomiast, że z podobnymi problemami aktor mierzył się na planie „Glass” z 2019 roku (podobno to właśnie dlatego w tak wielu scenach jego bohater jest zakapturzony, by mógł go zastąpić dubler).

Plotki potwierdził reżyser Matt Eskandari, który pracował z gwiazdorem m.in. przy filmach „Plan ocalenia” i „Przetrwać do świtu”. W komentarzu do plotek na temat choroby Willisa twórca napisał na Facebooku:

Wyreżyserowałem z nim cztery filmy, więc wiem z pierwszej ręki. To smutne widzieć, jak legenda taka jak Bruce rozpada się na twoich oczach - podsumował.

 

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.