Księżniczka Eugenia: mąż i dziecko

Młodsza córka okrytego niesławą księcia Andrzeja (który został pozbawiony tytułów wojskowych po aferze związanej z Jeffreyem Epsteinem) i jego byłej żony Sarah Ferguson, księżniczka Eugenia, jest obecnie 11 w linii sukcesji brytyjskiego tronu.

Urodzona 23 marca 1990 roku wnuczka królowej Elżbiety II w 2018 roku poślubiła swojego wieloletniego ukochanego, Jacka Brooksbanka, podczas romantycznej ceremonii w zamku Windsor. W lutym 2021 roku powitała swojego pierworodnego syna Augusta. Rodzina mieszka obecnie w Ivy Cottage w Pałacu Kensington w Londynie

32-letnia kuzynka Williama i Harry’ego, aktywnie zaangażowana w działalność charytatywną, „uwielbia być matką” i doskonale spełnia się w tej roli, a August jest jej zdaniem „absolutnie doskonały”. Podobno odkąd pojawił się na świecie, rodzice marzyli o tym, by chłopiec miał rodzeństwo.

Księżniczka Eugenia spodziewa się drugiego dziecka

Wkrótce ich pragnienia się urzeczywistnią. Na początku stycznia 2023 roku świat obiegły plotki, że księżniczka Yorku i Jack Brooksbank spodziewają się drugiego dziecka. Powołując się na źródła bliskie małżonkom, serwis New Idea podał, że to tylko kwestia czasu, kiedy informacja zostanie podana do publicznej wiadomości.

Podczas gdy para, która 9 lutego będzie obchodziła drugie urodziny ich syna Augusta, jeszcze nie potwierdziła tej wiadomości, przyjaciele i członek rodziny królewskiej potwierdzili „New Idea”, że „w kuluarach nie mówi się o niczym innym” – można było przeczytać.

Emocje podkręciły zdjęcia Eugenii ze świąt Bożego Narodzenia oraz z oficjalnego wyjścia z mężem w Londynie (zobacz fotografie w naszej GALERII). Ubrana w luźny płaszcz 32-latka rzekomo „przez większość czasu trzymała rękę na brzuchu”, a „mąż był wobec niej bardzo opiekuńczy”.

Brytyjska rodzina królewska się powiększa

Teraz już wiemy na pewno: grono brytyjskich royalsów wkrótce się poszerzy! Potwierdziła to sama wnuczka Elżbiety II. Opublikowała na Instagramie zdjęcie wykonane przez swojego męża, na którym synek August tuli się do brzucha mamy.

Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, mogąc podzielić się wiadomością, że latem nasza rodzina się powiększy – napisała 32-latka.

Także Pałac Buckingham wydał w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym obwieścił ciążę Eugenii. Dołączył do niego to samo zdjęcie, które zamieściła sama zainteresowana. 

Zobacz także:

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank z przyjemnością ogłaszają, że spodziewają się drugiego dziecka. Rodzina jest zachwycona, a August nie może się doczekać roli starszego brata – czytamy.

Nie wiemy jeszcze, czy do rodziny dołączy chłopiec czy dziewczynka. Z pewnością jednak poinformujemy, gdy tylko pojawią się jakieś nowe wieści.