„Rodzina królewska właśnie się powiększyła” – pisaliśmy nieco ponad tydzień temu, kiedy na oficjalnej stronie rodziny królewskiej, a także na instagramowym profilu @theroyalfamily pojawiły się informacje, według których księżniczka Eugenia i jej mąż Jack Brooksbank powitali na świecie swoje pierwsze dziecko. W oficjalnym komunikacie podano wówczas płeć dziecka (księżniczka Eugenia urodziła chłopca), jak również szczegóły dotyczące porodu. Z kolei wnuczka Elżbiety II na swoim profilu opublikowała pierwsze zdjęcie maleństwa. Teraz, dokładnie 11 dni po narodzinach malucha, ujawniła imię dziecka i pokazała jego najnowsze zdjęcie. I także zrobiła to za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak nazywa się dziecko księżniczki Eugenii – znamy imię!

„Jej wysokość księżniczka Eugenia i Pan Jack Brooksbank ogłoszają, że nadali synowi imię August Filip Hawke Brooksbank” – możemy przeczytać pod zdjęciem przedstawiającym książęcą parę z dzieckiem w ramionach, którą opublikowano na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Instagramie.

I dalej: „Para jest wzruszona z powodu życzeń, które otrzymuje po narodzinach swojego pierwszego dziecka i zaszczycona, że może pokazać swoją pierwszą fotografię jako rodziny”. Jesteście ciekawi, jak wyglądają? Bardzo proszę. Zdjęcie zrobiła położna księżniczki podczas ostatniej wizyty u swojego podopiecznego: 

Księżniczka Eugenia została mamą!

Przypominamy, że pierwszy syn księżniczki Eugenii oraz Jacka Brooksbanka przyszedł na świat 9 lutego 2021 roku o godz. 8:55 w The Portland Hospital. Warto wspomnieć, że w tym samym szpitalu urodziła się księżniczka Yorku, a także książę Andrzej (jej ojciec), starsza siostra – księżniczka Beatrycze oraz Archie Harrison, czyli dziecko Meghan Markle i księcia Harry’ego. Pierwszy syn księżniczki Eugenii i Jacka Brooksbanka w momencie narodzin ważył niewiele ponad 3,5 kg (dokładnie 8 Ib 1 oz). 

Księżniczka Eugenia opublikowała pierwsze zdjęcie dziecka

Księżniczka Eugenia prowadzi aktywny profil na Instagramie. To właśnie za pośrednictwem popularnej aplikacji poinformowała swoich fanów, że jest w ciąży i wkrótce zostanie mamą. A także opublikowała pierwsze zdjęcie swojego dziecka. W ciągu kilkunastu godzin czarno-biała fotografia, na której świeżo upieczeni rodzice trzymają swojego syna za rękę, zdobyła ponad 440 tysięcy polubień. Możecie zobaczyć ją także w naszej galerii (na górze strony).