Coraz więcej osób rezygnuje z codziennego spożywania mięsa. Właśnie dlatego małe restauracje, jak również globalne sieci fast-food wprowadzają do swojego menu opcje wegetariańskie i wegańskie. Na początku maja KFC stworzył pierwszego wege burgera, w którym mięso zamieniono na grillowany ser Halloumi. W ślady amerykańskiej sieci poszła inna restauracja fast-food. Od lipca burgera z Halloumi możemy spróbować również w Burger King. Więcej na jego temat przeczytacie TUTAJ. Ale marka nie poprzestaje na jednej opcji roślinnej w swoim menu! Ostatnio do sprzedaży trafił kolejny burger bez mięsa.

Burger King wprowadza do oferty roślinnego burgera! Rebel Whopper to nowa wersja kultowej kanapki marki

Przyszedł czas na kolejną opcję plant based w menu Burger King. Tym razem sieć restauracji fast food stworzyła roślinną wersję swojego flagowego burgera - Whoppera. Rebel Whopper, bo tak brzmi nazwa nowej kanapki, ma smakować tak samo dobrze, jak opcja z wołowiną. Czym w takim razie zastąpiono mięso? Otóż zamieniono je na roślinne patty (dla niewtajemniczonych - chodzi o kotlet roślinny o płaskiej strukturze). Towarzyszą mu pomidory, majonez, cebula, sałata, keczup i pikle. Oczywiście całość zamknięta jest w bułce.

Warto wspomnieć, że nad stworzeniem roślinnego patty, czyli najważniejszego składnika Rebel Whoppera, czuwał The Vegetarian Butcher. To holenderska marka, która od wielu lat pracuje nad roślinnymi zamiennikami mięsa. Smak nowego Whoppera ma podbić serca fanów burgera w tradycyjnej wersji, zwolenników kuchni bezmięsnej, jak również poszukiwaczy nowych smaków.

Jesteśmy przekonani, że Rebel Whopper to alternatywa, na którą czekali wszyscy miłośnicy kultowego Whoppera - podkreśla David Shear, prezes Burger King EMEA, komentując historyczny przełom w sieci. - Jestem niezmiernie podekscytowany, że daliśmy Gościom naszych restauracji możliwość spróbowania Rebel Whoppera. Sami będą mogli ocenić czy czuć jakąkolwiek różnicę!

Burger King wprowadza do oferty kolejnego burgera roślinnego - kiedy Rebel Whopper trafi do sprzedaży?

Zapowiada się dobrze, prawda? Mamy dla was dobrą wiadomość! Rebel Whopper na stałe zagościł w menu Burger King na początku tego tygodnia, a konkretnie 12 listopada. To znaczy, że możecie spróbować roślinnego burgera z tej sieci nawet dziś.

Już niedługo Żabka wprowadzi do oferty wegańskie hot-dogi! >>>