Halo, są tu posiadaczki oklapniętych włosów? Jeżeli tak i szukacie fryzury, która doda kosmykom objętości, użytkowniczki oraz użytkownicy TikToka mają dla was (ultra stylowe) rozwiązanie. A mianowicie butterfly haircut. Czyli fryzurę, która łączy w sobie to, co najlepsze z estetyki lat 70. i 90. ubiegłego wieku, wpisuje się w trendy sezonu jesień-zima 2022/2023 i, co dla nas szczególnie ważne, dodaje pasmom lekkości. To prawdziwy game changer dla oklapniętych włosów

Modne fryzury jesień-zima 2022/2023: butterfly haircut, czyli idealna propozycja dla posiadaczek oklapniętych włosów

Osoby, których włosy są oklapnięte, powinny zwrócić szczególną uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza to odpowiednia pielęgnacja. Niestety niektóre produkty do włosów, np. odżywki, maski czy olejki mogą je obciążyć, a co za tym idzie: spotęgować tego rodzaju wrażenie. Druga, ale równie istotna rzecz, to właściwe cięcie. Profesjonalne fryzjerki oraz profesjonalni fryzjerzy wiedzą, co zrobić, by podnieść kosmyki, zwiększyć ich objętość. Do listy najlepszych fryzur dla oklapniętych włosów można dopisać butterfly haircut, która robi furorę w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem czy wspomnianym na początku TikTokiem. Do grona jej fanek należą gwiazdy, w tym Jennifer Lopez, a także influencerki i redaktorki. 

Co ciekawe, wielu osobom butterfly haircut przypomina fryzurę, jaką Jennifer Lopez lansowała jako Rachel Green w późniejszych sezonach serialu „Przyjaciele". Mimo tego, że od premiery pierwszego odcinka kultowej produkcji minęło ponad 25 lat, wspomniana bohaterka nadal inspiruje. 

Wróćmy jednak do butterfly haircut. Na czym polega fenomen tego cięcia? Spieszymy z odpowiedzią. To charakterystyczne cięcie, które (jak sama nazwa wskazuje) przypomina skrzydła motyla. Całość opiera się na warstwach. Dłuższe kosmyki przechodzą od spodu w krótsze, które są na wierzchu, dzięki czemu całość zyskuje niesamowitą objętość. 

Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku butterfly haircut na cięciu się nie kończy. To pewnego rodzaju baza. Natomiast istotna jest również późniejsza stylizacja na co dzień. Użytkownicy i użytkowniczki uwielbianej przez generację Z aplikacji proponują, by dodatkowo pofalować włosy. Ale, co ważne, w kierunku od twarzy do zewnątrz. Właśnie w ten sposób można uzyskać efekt motylich skrzydeł. 

Przydatne w tym wypadku mogą okazać się lokówka albo wałki termiczne. Poza tym nie można zapomnieć o kosmetykach, które ochronią włosy przed wysoką temperaturą. Na rynku dostępne są pianki, spraye i inne produkty o takim działaniu. Wybór jest naprawdę duży. Natomiast poniżej znajdziesz kilka rzeczy, których być może potrzebujesz do stylizacji.

Modne fryzury jesień-zima 2022/2023: butterfly haircut – dla kogo? 

Jak wspomnieliśmy, butterfly haircut to idealna propozycja dla posiadaczek oklapniętych kosmyków. Wygląda pięknie na długich i prostych lub lekko pofalowanych kosmykach. Co więcej, tworzy niezwykle stylowy duet z uwielbianą (nie tylko) przez Francuzki curtain bangs, czyli grzywką – zasłonką. Butterfly haircut to jedna z najmodniejszych fryzur na sezon jesień-zima 2022/2023. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. 

Zobacz także: