Dostawa butów w niecałą godzinę? Usługę właśnie wprowadziła marka CCC

Lubicie kupować online, ale czas oczekiwania na zamówienie wydłuża wam się w nieskończoność (i co 10 minut sprawdzacie opcję śledzenia przesyłki)? Zapomnijcie! Teraz na kupione przez internet buty czy torebki będziecie czekać nie dłużej niż na pizzę. O ile oczywiście kupicie je na stronie CCC. Popularna obuwnicza marka wprowadziła właśnie usługę błyskawicznej dostawy, dzięki czemu zamówienie dotrze do was nie tylko tego samego dnia, ale i w ciągu godziny! 

„Wyszliśmy z założenia, że skoro pizza może być przywożona do domu w kilkadziesiąt minut, to buty również” – w rozmowie z „Business Insider” powiedział dyrektor ds. sprzedaży detalicznej CCC, Konrad Jezierski, podkreślając, że to innowacja na skalę rynku, bo nikt nie realizuje dziś zamówień pod same drzwi w tak krótkim czasie. Marka CCC postanowiła jednak spróbować i... to już się dzieje!

5 par botków z CCC, jakie tej jesieni zobaczycie na nogach influencerek i gwiazd. Noszą je Maffashion i Julia Wieniawa! >>>

Opcja błyskawicznej dostawy w CCC działa od listopada br. – na razie tylko w Warszawie, ale jeśli się sprawdzi (zarówno jeśli chodzi o zainteresowanie ze strony klientów, jak i logistykę) obuwnicza marka będzie chciała rozszerzyć ją na większe aglomeracje miejskie w całej Polsce. To odpowiedź na decyzję rządu dotyczącą zamknięcia sklepów w galeriach handlowych w związku z pandemią koronawirusa. Usługa oparta jest więc o towar ze sklepów stacjonarnych. Jak to działa? Już wyjaśniamy.

Opcja błyskawicznej dostawy w CCC – Jak to działa?

Ze strony klienta nie wymaga to żadnego zachodu. Po prostu, robiąc zamówienie w sklepie internetowym marki, należy wybrać opcję „dostawa tego samego dnia” (zapytanie o nią pojawi się po wpisaniu kodu pocztowego). Zamówienie zostaje wówczas skierowane do konkretnego sklepu stacjonarnego marki w stolicy (a nie jak dotychczas do magazynu centralnego), i to właśnie tam zostaje kompletowane. Stamtąd odbiera je kurier, który – dzięki specjalnej aplikacji – zostaje poinformowany, by dostarczyć je w ciągu godziny. I już!

20 minut mody: Z Jessicą Mercedes rozmawiamy o butach – tych ulubionych, i tych, o których wolałaby zapomnieć. I o tym, jak to się stało, że świat mody pokochał wygodę >>>

Marka CCC zapowiada, że to dopiero początek, bo w przyszłości chciałaby dostarczać swoje zamówienia w 30-45 minut. Czy to się uda? Czas pokaże. I to szybko, bo marka chce tak funkcjonować już od 2021 roku. 

Zobacz także: