Powiedzmy sobie szczerze – rodzeństwo może być zarówno błogosławieństwem, jak i kulą u nogi, ale jeśli wierzyć powszechnym opiniom, nie ma bliższej relacji między dwójką ludzi, niż właśnie ta, która tworzy się między bliźniakami. W świecie show-biznesu, zarówno za granicą jak i w Polsce, nie brakuje przykładów gwiazd, które zrobiły karierę „w parach” lub ku zaskoczeniu fanów, okazało się, że mają bliźniacze rodzeństwo.

Najsłynniejszymi bliźniaczkami są zdecydowanie Mary-Kate i Ashley Olsen. Miłośnicy lat 90. oraz wczesnych lat 2000 na pewno słyszeli o tych siostrach – w dzieciństwie amerykańskich gwiazdach z serialu „Pełna chata”, a w dorosłym życiu projektantkach mody i właścicielkach marki The Row.

Równie dużą popularnością cieszą się obecnie Cole i Dylan Sprouse, którzy szerszej publiczności zapadli w pamięć jako Zack i Cody z seriali transmitowanych przez stację Disney Channel „Nie ma to jak hotel” oraz „Nie ma to jak statek”.

Gwiazdy, które zdecydowały się na zatrudnienie surogatki

Nie brakuje także przykładów bliźniąt, z których tylko jedno stało się publicznie rozpoznawalne, a drugie zrobiło karierę w innej branży. Rami Malek, gwiazda „Bohemian Rhapsody” na ceremonii wręczania Złotych Globów w 2019 roku pojawił się w towarzystwie swojego brata bliźniaka Sami'ego, który z zawodu jest nauczycielem.

Brat bliźniak Scarlett Johansson, znanej między innymi z takich filmów jak „Lucy” czy „Avengers”, na co dzień jest politykiem. Hunter Johansson pracował przy kampanii prezydenckiej Baracka Obamy w 2008 roku.

Amerykańska gwiazda komedii romantycznych Ashton Kutcher również ma brata bliźniaka. Michael Kutcher, który urodził się z porażeniem mózgowym oraz wadą serca, pracuje w organizacji „Sięgnij gwiazd” wspierającej osoby cierpiące na porażenie mózgowe.

Prawdziwym przykładem girl power są bliźniaczki Bündchen – światowej sławy supermodelka Gisele oraz jej siostra Patricia, w młodości również modelka, obecnie managerka i rzeczniczka prasowa siostry.

Na naszym rodzimym rynku najsłynniejszymi parami bliźniąt są bracia Marcin i Rafał Mroczek, czyli gwiazdy telewizyjnego hitu „M jak miłość” oraz bracia Łukasz i Paweł Golec, założyciele zespołu Golec uOrkiestra. Wśród kobiet prym wiodą siostry Kołodziejczyk. Zuzanna po wygranej w 3. edycji Top Model odnosi sukcesy jako modelka i influencerka, a jej siostra Tamara jest fotografką. Także aktor Adam Zdrójkowski ma brata bliźniaka, Kubę.

Wiele gwiazd za to... zostało rodzicami bliźniąt! Do tej grupy należą między innymi: Sarah Jessica Parker, Beyonce, Mariah Carey, Celine Dion, Jennifer Lopez, Angelina Jolie i Brad Pitt, Julia Roberts, George Clooney, a także Ricky Martin, który wraz ze swoim partnerem wychowuje dwóch synów. Absolutnym rekordzistą w tej dziedzinie są światowej sławy tenisista Roger Federer i jego żona Mirka, którym w przeciągu 5 lat urodziły się dwie pary bliźniąt. W 2009 roku na świat przyszły Myla i Charlene, a w 2014 dołączyli do nich Lenny i Leo. Ich zdjęcia znajdziecie w galerii powyżej!

Zobacz także: Młodszy brat Lindsay Lohan został modelem!