Złota butelka wykonana została ze stali nierdzewnej, a dołączony do niej pokrowiec ze skóry jagnięcej. „Torebka” opatrzona jest charakterystycznym złotym łańcuszkiem, dzięki któremu można ją nosić w wariancie cross-body lub trzymając w ręku. Zdobi ją oczywiście logo Chanel – jedno w formie zawieszki oraz drugie, umieszczone na korku). Niestety w opisie produktu nie podano, jak najlepiej dbać o ten ekskluzywny przedmiot codziennego użytku, wiadomo jednak, że ta butelko-torebka szybko stała się przedmiotem pożądania miłośników mody (czy ekologii to mamy wątpliwość) na całym świecie. Nie odstrasza ich nawet cena ok. £4,410, czyli 22 170 złotych.
 

Butelka na wodę Chanel

Początkowo była dostępna jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony marki, jednak w ostatnim czasie pojawiła się w stacjonarnych butikach Chanel np. w Londynie. Pomimo wysokiej ceny torebka wyprzedaje się z prędkością światła. We flagowym butiku przy Bond Street obowiązują zapisy na listę oczekujących, a w butiku w modnej dzielnicy Chelsea dostępna jest ostatnia sztuka.

Jako pierwsza na czerwonym dywanie z torebką Flask Bag zaprezentowała się piosenkarka Maggie Rogers (nominowana do nagrody Grammy 2020 w kategorii Najlepszy debiutujący artysta). Dlaczego zdecydowała się właśnie na ten model? Swój wybór tłumaczyła troską o środowisko.

Co ciekawe, nie jest to najdroższa butelka na wodę wyprodukowana przez dom mody Chanel. W kolekcji jesień/zima 1994 Karl Lagerfeld zaproponował nosidełko na butelkę – stelaż ze stali nierdzewnej pokryty charakterystycznym złotym łańcuszkiem. Ceny tego modelu na stronach internetowych dla miłośników mody vintage zaczynają się od £8500 (42 700zł).

Do księgi rekordów Guinnessa jako najdroższą butelkę na wodę na świecie wpisano jednak dzieło artysty Fernando Altamirano dla marki Acqua di Cristallo o nazwie „Tributo a Modigliani”. Jej cena to $60,000 (232 000zł).
 

Butelki na wodę od znanych projektantów

Chanel nie jest jednak jedynym domem mody, który w swojej kolekcji zaproponował butelki wielokrotnego użytku. W 2019 roku premierę miały butelki na wodę włoskiej marki Prada, dostępne w wielu kolorach, w dwóch pojemnościach (350ml i 500ml). Ich ceny wahają się od £40 do £60 (ułamek ceny, jaką trzeba zapłacić za butelkę Chanel). Zakupu można dokonać w wybranych butikach marki na całym świecie oraz za pośrednictwem strony internetowej Selfridges (sieci luksusowych domów towarowych w Wielkiej Brytanii). Obecnie wszystkie modele są wyprzedane.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Prada (@prada) Wrz 4, 2019 o 2:50 PDT


Za pośrednictwem selfridges.com możemy zakupić także ekologiczne butelki na wodę powstałe w wyniku współpracy popularnej marki wody Evian oraz Virgila Abloha. Białe, minimalistyczne butelki z napisem MAKE A RAINBOW w kilku wariantach kolorystycznych mają pojemność 500ml i kosztują £45 (226zł). W ofercie znalazła się także butelka sygnowana nazwiskiem Vivienne Westwood stworzona dla marki 24Bottles. Za butelkę o pojemności 500ml trzeba zapłacić £35 (176zł).

Zobacz także:

Nie ulega wątpliwości, że picie wody z jednorazowej, plastikowej butelki, już dawno przestało być modne.

Eko piątek z Aretą Szpurą: jaką butelkę na wodę wybrać? Co zamiast szkodliwego plastiku?