„Jak pokochałam gangstera” już na Netfliksie

Jak pokochałam gangstera” to najnowsze dzieło Macieja Kawulskiego, czyli twórcy głośnych filmów „Jak zostałem gangsterem” i „Underdog”. Sensacyjna produkcja trafiła właśnie do oferty Netfliksa i wszystko wskazuje na to, że zostanie pierwszym polskim hitem platformy w 2022 roku. Główną rolę w filmie współzałożyciela federacji KSW zagrał wschodzący gwiazdor polskiego kina, Tomasz Włosok. Poza utalentowanym aktorem, znanym z filmów „Boże Ciało” i „Jestem mordercą”. w obsadzie znalazła się cała plejada gorących nazwisk ze świata kultury i show-biznesu. Na ekranie pojawili się m.in. Krystyna JandaJulia Wieniawa, Agnieszka GrochowskaMagdalena Lamparska, Edyta Herbuś, Dawid OgrodnikJanusz Chabior, Sebastian FabijańskiAntek Królikowski i... Jarosław Bieniuk.

Gwiazdy nie do poznania na planie filmu „Jak pokochałam gangstera”

Nie jest tajemnicą, że twórcy „Jak pokochałam gangstera” inspirowali się prawdziwą historią Nikodema „Nikosia” Skotarczaka – ojca chrzestnego trójmiejskiej mafii. Akcja filmu rozgrywa się więc w kryminalnym półświatku lat 70 i 80. Aby oddać ducha tamtej epoki, pracujące i pracujący przy produkcji charakteryzatorki i charakteryzatorzy zafundowali gwiazdom obsady spektakularne metamorfozy.

W ruch poszły m.in. peruki, sztuczne wąsy, złote zęby, lokówki, karbownice i (powracające właśnie zresztą do mody) niebieskie cienie do powiek. Część aktorów i aktorek na planie nowego filmu Kawulskiego dzięki tym zabiegom zmieniła się niemal nie do poznania.

Duże wrażenie zrobiła na nas chociażby przemiana Julii Wieniawy. Młoda aktorka, celebrytka i bizneswoman wcieliła się w filmie w rolę wyzywającej Nikity. Na zdjęciach z planu, które popularna 23-latka zamieściła na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, zdecydowanie trudno w niej dostrzec stylową gwiazdę.


Sporo czasu w charakteryzatorni musiał z pewnością spędzić też Sebastian Fabijański. Aktor i raper, a prywatnie partner influencerki Maffashion, został oszpecony m.in. za pomocą sztucznych blizn i nakładek na zęby.


Na uwagę zasługują też z pewnością charakteryzacje Dawida Ogrodnika w roli słynnego polskiego gangstera Andrzeja „Pershinga” Kolikowskiego, oraz grającego epizod Jarosława Bieniuka. Na potrzeby filmu były piłkarz i partner Anny Przybylskiej nie tylko został brunetem. Na jego twarzy pojawiły się też modne w latach 80. duże, krzaczaste wąsy.

Metamorfozom gwiazd filmu „Jak pokochałam gangstera” możecie się przyjrzeć w naszej galerii. A odpowiadały za nie: Kaja Rogacz (kostiumy), Karolina Kordas (charakteryzacja, Alina Janerka (charakteryzacja FX).

Zobacz także: