O Tomaszu Włosoku robi się coraz głośniej, a to za sprawą kolejnych produkcji, w których występuje. Od stycznia roku można go natomiast oglądać w „Jak pokochałam gangstera”. Czyli w nowym filmie w reżyserii Macieja Kawulskiego, który przedstawia historię Nikosia – niepokornego chłopaka specjalizującego się w imporcie samochodów do kraju. Choć było o nim bardzo głośno, to warto zaznaczyć, że jest to jedna z wielu produkcji, w których można go oglądać. Aktor ma także na swoim koncie udział w takich filmach i serialach jak m.in. „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, „Hiacynt”, „Nieobecni” czy „Kruk”. A przed nim kolejne wyzwania zawodowe. Dlatego warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Kim jest Tomasz Włosok prywatnie i zawodowo? 

Tomasz Włosok – kim jest gwiazdor filmu „Jak pokochałam gangstera” i innych polskich produkcji?

Tomasz Włosok ma 31 lat – urodził się 13 października 1990 roku w Warszawie. Kilka lat temu ukończył studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Jak wspominałyśmy i wspominaliśmy, zagrał w wielu produkcjach. Jednak największą popularność przyniosły mu role w filmach „Diablo. Wyścig o wszystko” (czyli w polskiej wersji „Szybkich i wściekłych”) oraz „Underdog”. W 2020 roku otrzymał Złotego Lwa w kategorii Najlepsza drugoplanowa rola męska za „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Jest ulubieńcem krytyków / krytyczek, a także widzów / widzek. Uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych aktorów w Polsce. 

Wiele osób przewidywało, że 2022 rok będzie należał właśnie do niego. I wszystko wskazuje na to, że miały rację. 5 stycznia na platformie Netflix pojawił się bowiem film „Jak pokochałam gangstera”, w którym Tomasz Włosok zagrał rolę główną. Jego bohater to (jak wskazuje tytuł produkcji) gangster zajmujący się nielegalnym importem samochodów do Polski. Nikoś, a właściwie Nikodem jest beztroski, niepokorny i nastawiony na sukces. W sequelu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” wystąpili również Antek Królikowski, Krystyna Janda, Julia Wieniawa, Janusz Chabior, Magdalena Lamparska i inne gwiazdy. 

Oczywiście „Jak pokochałam gangstera” to tylko jedna z kilku produkcji, w których można lub będzie można oglądać Tomasza Włosoka w tym roku. Już niebawem do kin trafi film „Piosenki o miłości", w którym gra główną rolę. Zdobywający coraz większą popularność aktor pojawi się także w „Królu dopalaczy”.  

Tomasz Włosok – sztuki walki

W pracy przy niektórych produkcjach z całą pewnością pomocny okazuje się fakt, że Tomasz Włosok trenował w dzieciństwie pod okiem Marcina Velinova – polskiego mistrza aikido, kaskadera i dublera Stevena Seagala. Aktor przyznał w wywiadzie dla „Vogue’a", że zapisał się na zajęcia dzięki swojemu tacie. Sztuki walki całkowicie skradły jego serce. Wciąż ma z nimi kontakt. Tomasz Włosok trenuje obecnie tajski boks

Tomasz Włosok – życie prywatne. Kim jest jego partnerka?

Co wiemy o życiu prywatnym Tomasza Włosoka? Całkiem sporo. Gwiazdor już od kilku lat jest w związku z Malwiną Buss – aktorką, którą możecie kojarzyć m.in. z „Barw szczęścia”, „Róży” czy z pierwszego sezonu „Belfra”. Poznali się, ponieważ Mawlina Buss zobaczyła Tomasza Włosoka w jednym z filmów i postanowiła do niego napisać. Zaiskrzyło! 

Warto dodać, że w 2019 roku Malwina Buss i Tomasz Włosok zostali rodzicami po raz pierwszy. Aktorka, która chętnie eksperymentuje z kolorami swoich włosów, urodziła dziewczynkę. Ich córeczka ma na imię Jagoda.  

Zobacz także:

Tomasz Włosok na Instagramie

Tomasz Włosok jest (oczywiście) obecny w mediach społecznościowych. Na jego oficjalnym profilu na Instagramie (@tuumka), który obserwuje już ponad 115 tysięcy osób, można znaleźć m.in. zapowiedzi projektów zawodowych, a także urocze zdjęcia z ukochaną i córeczką. Kilka z nich możecie zobaczyć w naszej galerii – sprawdźcie! 

__

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.