Pamiętacie Charlize Theron w filmie Monster? Powinniście, bo to jedna z najważniejszych ról w dorobku tej aktorki, za którą w dodatku dostała w 2004 roku Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. Choć niezmiennie trudno uwierzyć, że główna bohaterka obrazu, czyli Aileen Wuornos, skazana na śmierć amerykańska seryjna morderczyni, to naprawdę Theron. Wszystko dzięki mistrzowskiej charakteryzacji, w wyniku której aktorka zyskała nową, zdecydowanie mniej atrakcyjną twarz. Podobna rzecz wydarzyła się przy okazji filmu Bombshell, który do amerykańskich kin trafić ma jeszcze w grudniu tego roku. Wczoraj światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun i gdyby nie napisy, ciężko byłoby się zorientować, że jedna z aktorek pojawiających się w trailerze to Charlize Theron. Obok niej widzimy również Nicole Kidman i Margot Robbie.

Zobacz także: Powstanie „Matrix” 4! W rolach głównych Keanu Reeves i Carrie-Ann Moss

Bombshell - o czym będzie nowy film z Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie?

Taka obsada robi wrażenie. A i temat filmu to coś, obok czego ciężko przejść obojętnie. Theron, Kidman i Robbie wcieliły się bowiem w pracujące w amerykańskiej stacji telewizyjnej Fox News ofiary jej założyciela i wieloletniego prezesa, Rogera Ailesa. Kim jest Ailes? To Harvey Weinstein amerykańskiej produkcji. W okresie swoich 20-letnich rządów, które zakończyły się zwolnieniem w 2016 roku przez zarządzającego koncernem 21st Century Fox, właściciela Fox News, Ruperta Murdocha, Ailes molestował seksualnie swoje podwładne. Wśród nich znalazły się trzy ofiary - Gretchen Carlson, w którą w filmie wcieli się Nicole Kidman, Kayla Pospisi grana przez Margot Robbie oraz Megyn Kelly. To właśnie do niej ekipa charakteryzatorów upodobniła Charlize Theron.

W roli Ailesa zobaczymy zaś Johna Lithgowa, a w pozostałych rolach Allison Janney, Malcolma McDowella czy Connie Britton. Za kamerą stanął Jay Roach, a za scenariusz odpowiedzialny jest Charles Randolph. Warto przy okazji wspomnieć, że wątek Rogera Ailesa poruszył ostatnio także jeden z najgłośniejszych seriali tego roku, Na cały głos. W produkcji Showtime, którą w Polsce mogliśmy obejrzeć dzięki platformie HBO, w prezesa Fox News wcielił się Russell Crowe, którego na pierwszy rzut oka również ciężko rozpoznać.

Zobacz także: „Pewnego razu… w Hollywood” - 5 powodów, dla których warto zobaczyć nowy film Quentina Tarantino