Coraz więcej osób decyduje się na przejście na dietę wegetariańską bądź wegańską. Dlaczego? Powodów jest wiele, te które pojawiają się najczęściej to miłość do zwierząt, świadomość, że te istoty również mają uczucia, zdrowie oraz środowisko. Jeśli chciałabyś zmienić swój sposób odżywiania z tych, bądź innych względów, ale obawiasz się czy w ogóle dasz radę – być może #veganuary, czyli „wegański styczeń” jest idealny dla Ciebie. To akcja, która ma zachęcić ludzi do zmienienia diety na bardziej etyczną. Wciąż masz szansę do niej dołączyć.
 

#Veganuary – co to jest i jak dołączyć do akcji?

Oczywiście nie musimy specjalnie wszystkim deklarować, że w styczniu nie będziemy jeść mięsa i produktów odzwierzęcych. Choć jeśli chcemy to możemy oficjalnie dołączyć do akcji na stronie veganuary.com. Wyzwanie podjęło już ponad 250 000 osób! Co więcej, okazuje się, że Polska jest 16. w rankingu krajów z całego świata, których obywatele dołączyli do #veganuary.
 

#Veganuary – gdzie znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące akcji?

Na stronie, która promuje „wegański styczeń” znajdziemy również wiele artykułów dotyczących m.in. uzupełniania witamin w wegańskiej diecie, informacji co możemy zrobić by zredukować zanieczyszczenia w naszym środowisku czy życia poszczególnych zwierząt. Oczywiście ta strona internetowa nie jest jedynym źródłem informacji. Na Instagramie hasztag #veganuary został użyty pół miliona razy! Sama również możesz dodawać zdjęcia potraw, które przygotujesz w styczniu i które są wege.

Ta akcja może sprawić, że nie tylko przez miesiąc będziesz weganką... ale przez cały rok!

Belgia zmieniła status prawny zwierząt w swoim kraju. Inne państwa powinny wziąć z niej przykład!>>>