Świąteczne i zimowe paznokcie z choinką w roli głównej

Zimowe, świąteczne paznokcie z choinką to świetny pomysł. Zrobione przez wprawną rękę stylistki mogą wyglądać jak prawdziwe dzieło sztuki. Choinkę na paznokciach możemy namalować tradycyjne za pomocą lakieru i precyzyjnego pędzelka, albo postawić na nowoczesne, geometryczne formy. Oprócz świątecznego drzewka, popularnymi wzorkami na paznokcie w tym okresie są gwiazdki (jak Gwiazda Betlejemska), śnieżynki, bombki i aniołki, a nawet… święty Mikołaj z długą, siwą brodą i czerwoną czapką. Najpiękniejsze gwiazdki na paznokciach osiągniemy korzystając z gotowych, foliowych naklejek lub folii transferowej. Mile widziany jest też brokat i wszystko, co pięknie się błyszczy! Najpiękniejsze zimowe zdobienia paznokci nie muszą jednak bazować na skomplikowanych wzorach.

Ważny jest dobór kolorów - z tym wyjątkowym czasem kojarzy się głównie głęboka zieleń, czerwień, a także złoto. Nie zapominajmy też o bieli i kolorze niebieskim, które świetnie oddadzą mroźną pogodę za oknem. Jako świąteczny manicure świetnie sprawdzą się na przykład paznokcie ombre albo geometryczne wzory w podanych wyżej kolorach. Bardzo elegancko wyglądać też będzie połączenie złotej folii transferowej lub metalicznego pyłku z klasyczną czerwienią. Folią możemy zaakcentować na przykład palec serdeczny i kciuk. Kolejną propozycją na zimowe paznokcie są tak zwane sweterki. To stylizacja, której efektem jest wzór, który fakturą przypomina gruby splot swetra zrobionego na drutach. Taki manicure wymaga jednak wprawy i najlepiej wykonać go w sprawdzonym salonie kosmetycznym. 

Piękne świąteczne paznokcie, czyli jak zrobić choinkę krok po kroku

Jak namalować choinkę na paznokciach? Mamy na to dwa proste sposoby. Jedyne czego potrzebujesz to lakiery w wybranych kolorach (pamiętaj, że choinka na paznokciach wcale nie musi być zielona!), opcjonalnie ozdoby (na przykład dżety), cienką taśmę klejącą (najlepiej papierową) i pędzelek. Jeśli zamierzasz ozdabiać płytki dodatkowymi akcesoriami, jak cyrkonie czy naklejki, przyda ci się również sonda do zdobienia paznokci. 

Choinka na paznokciach malarska

 • odsuń lub wytnij skórki, opiłuj i odtłuść płytkę
 • nałóż bazę - jeśli to lakier hybrydowy, utwardź w lampie
 • pomaluj paznokcie lakierem, który będzie stanowił tło dla wzorków
 • kiedy lakier wyschnie, wybranym kolorem narysuj prostą linię wzdłuż płytki - to będzie pień choinki
 • krótkimi ruchami pędzelka rysuj gałęzie, zaczynając od pnia i pomniejszając jego nacisk na płytkę do zewnątrz (podobnie jak rysujesz ogonek w literze “ą”)
 • kiedy choinka wyschnie, za pomocą kropek w innym kolorze dorysuj bombki
 • żółtą kropką na czubku choinki zaznacz gwiazdę, albo przyklej złotą cyrkonię
 • zabezpiecz stylizację top coatem lub utwardzaczem. Gotowe!

Choinka na paznokciach graficzna 

 • przygotuj małe paski papierowej taśmy klejącej - dwa szersze i trzy cieniutkie
 • odsuń lub wytnij skórki, opiłuj i odtłuść płytkę
 • nałóż bazę - jeśli to lakier hybrydowy, utwardź w lampie
 • pomaluj paznokcie lakierem, który będzie stanowił tło dla choinki
 • kiedy lakier wyschnie, ostrożnie naklej dwa paski taśmy na płytkę tak, aby przestrzeń w środku utworzyła trójkąt, którego podstawą będzie brzeg paznokcia.
 • cieniutkie paski taśmy naklej w poprzek choinki, lekko pod kątem - będą udawały choinkowy łańcuch
 • wybranym kolorem wypełnij przestrzenie pomiędzy taśmą. Nie bój się wyjścia poza kontur - taśma zabezpiecza resztę płytki. 
 • poczekaj kilka sekund i delikatnie oderwij wszystkie kawałki taśmy.
 • kiedy graficzna choinka wyschnie, dodaj ozdoby (na przykład błyszczącą gwiazdę) i zabezpiecz stylizację top coatem. Gotowe!

Jak zrobić ładne choinki na paznokciach? 

Jak widzisz, wyczarowanie pięknej, świątecznej choinki na paznokciach nie jest wcale trudne, choć… może być jeszcze łatwiej! Mamy tu na myśli akcesoria, które sprawiają, że cały manicure trwa o wiele krócej, a efekt jest naprawdę spektakularny. Wystarczy skorzystać z gotowych naklejek, które oferowane są w niemal każdej drogerii, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Naklejki na paznokcie z motywami przedstawiającymi choinkę, gwiazdki, prezenty czy śnieżynki zamówimy również przez internet. Drugim sposobem na ułatwienie sobie stylizacji paznokci jest wykorzystanie specjalnego stempelka z szablonami. Odbity na płytce wzór możemy dodatkowo ozdobić.