Jak namalować śnieżynki na paznokciach? Instrukcja krok po kroku 

Malowanie śnieżynek na paznokciach jest stosunkowo łatwe, szczególnie, jeśli masz już wprawę w używaniu cienkiego pędzelka. Najlepiej, abyś w tym celu zaopatrzyła się w produkty światłoutwardzalne. Dzięki temu lakier nie będzie blaknął, odpryskiwał, a wzory utrzymają się na paznokciach w idealnej formie nawet przez cały miesiąc. 

Zdecydowałaś się na zimowy manicure i zgromadziłaś wszystkie niezbędne akcesoria? Możesz zaczynać!

 1. Przygotuj płytkę do zabiegu. Usuń skórki, nadaj paznokciom kształt za pomocą pilnika i lekko przetrzyj je bloczkiem polerskim. 
 2. Płytkę dokładnie przemyj cleanerem, nałóż na nią primer, poczekaj, aż wyschnie. 
 3. Nałóż cienką warstwę bazy pod hybrydę, utwardź ją w lampie. 
 4. Nałóż pierwszą, grubą warstwę koloru bazowego, utwardź ją w lampie. Do zimowego manicure najbardziej polecamy biel, odcienie szarości, czerwień lub butelkową zieleń. 
 5. Nałóż drugą, cieńszą warstwę koloru, utwardź ją w lampie. 
 6. Zacznij malować śnieżynki za pomocą cienkiego pędzelka:
 • w dowolnym miejscu na płytce namaluj kilka prostych linii, przecinających się ze sobą na środku: będą stanowiły one ramiona śnieżynki;
 • na końcu każdej z linii dorysuj kilka kresek tworzących razem v, tak, aby układały się symetrycznie wokół śnieżynki;
 • każde z ramion płatka śniegu zakończ małą kropką, narysuj większą kropkę w miejscu, gdzie główne linie się przecinają.  

       7. Całość zabezpiecz top coatem, utrwal w lampie. Paznokcie przetrzyj cleanerem do hybryd. 

       8. Na skórki nałóż olejek nawilżający. 

Śliczne śnieżynki na paznokciach - TOP 10 inspiracji 

Zdecydowałaś się na zimowy manicure, ale nie masz konkretnego pomysłu na wzór? Przedstawiamy wybrane przez nas TOP 10 inspiracji na paznokcie ze śnieżynkami: 

 1. Białe paznokcie ze srebrnymi śnieżynkami w mroźnej estetyce: minimalistyczny i sprawdzony pomysł na zimowy mani. Na białych paznokciach wystarczy umieścić nieregularnie rozmieszczone, srebrne śnieżynki. 
 2. Paznokcie zimowy sweterek i śnieżynka: ten trójwymiarowy manicure na pewno będzie przyciągał uwagę. Najlepiej wykonać go w kolorach takich jak pudrowy róż, ecru czy jasny szary. Dokładny przepis znajdziesz w jednym z akapitów poniżej!  
 3. Butelkowo-zielone, świąteczne paznokcie ze śnieżynkami: głęboka, ciemna zieleń to jeden z najmodniejszych kolorów na nadchodzący sezon. Śnieżynki namaluj naprzemiennie srebrnym, złotym i białym lakierem.  
 4. Kolorowe śnieżynki na paznokciach: świetny pomysł na radosny i dziewczęcy manicure w zimowej estetyce. Na płytce pomalowanej jasnym lakierem namaluj śnieżynki w kilku dowolnie wybranych kolorach: niebieskie, fioletowe, żółte, zielone czy czerwone. 
 5. Szare paznokcie ze śnieżynkami: pomysł na subtelny, uniwersalny mani, który sprawdzi się na co dzień, nawet w miejscu pracy ze ścisłym dress codem. 
 6. Złote śnieżynki na beżowych paznokciach: manicure w estetyce glamour, idealny na bankiet czy elegancką imprezę. 
 7. Srebrne paznokcie ze śnieżynkami i brokatem: ten wyrazisty manicure na pewno wyrazi twoją osobowość. Śnieżynki możesz namalować białą lub czarną farbką. 
 8. Czerwone, świąteczne paznokcie ze śnieżynką: bożonarodzeniowy klasyk, czyli czerwone paznokcie z białymi śnieżynkami. Płytkę możesz ozdobić też innymi świątecznymi motywami, takimi jak choinka czy renifer. 
 9. Białe śnieżynki na niebieskich paznokciach: tak jak butelkowa zieleń, głęboki niebieski jest kolorem nadchodzącego sezonu. Śnieżynki będą najlepiej wyglądać namalowane białą farbką. 
 10. Czarne paznokcie z nocnym niebem i śnieżynkami: najbardziej artystyczna ze wszystkich propozycji. Na czarne, matowe paznokcie nałóż trochę metalicznego pyłku, który będzie imitował gwiazdy. Całość ozdób śnieżynkami: manicure z zimowym, nocnym niebem gotowy!

Zimowy sweterek i śnieżynka? Krok po kroku - zobacz, jakie to proste

Podoba ci się pomysł na trójwymiarowy manicure z zimowym sweterkiem i śnieżynkami? Stylizacja może wydawać się skomplikowana, ale z naszą instrukcją bez problemu wykonasz ją samodzielnie w domu! Oprócz standardowego zestawu do manicure hybrydowego, przygotuj proszek akrylowy, cienki pędzelek i top coat z matowym wykończeniem.

 1. Przygotuj płytkę do stylizacji. Usuń skórki, nadaj paznokciom pożądany kształt, przemyj je cleanerem. 
 2. Na paznokcie nałóż primer i poczekaj, aż wyschnie. 
 3. Pomaluj paznokcie cienką warstwą bazy pod hybrydę, utwardź ją w lampie. 
 4. Na paznokcie nałóż dwie warstwy lakieru hybrydowego w wybranym przez ciebie kolorze i utwardź je w lampie. My do tej stylizacji polecamy lakier beżowy. 
 5. Pomaluj paznokcie topem z matowym wykończeniem i utrwal w lampie. 
 6. Paznokcie podziel na dwie części, malując beżową linię na skos płytki za pomocą cienkiego pędzelka. 
 7. Na części bliżej skórek zacznij malować jeden z wzorów sweterka, czyli naprzemienne linie i kropki imitujące szew. Użyj tego samego koloru lakieru, który nałożyłaś na całą płytkę. Utwardź je w lampie. 
 8. Nałóż drugą warstwę lakieru na wzór. Przed utwardzeniem tej warstwy w lampie posyp wzór proszkiem akrylowym. Po wyjęciu paznokci z lampy usuń nadmiar proszku za pomocą pędzla. 
 9. Na drugiej części paznokcia namaluj śnieżynkę, używając w tym celu białej farbki. 

Gotowe! 

Zobacz także:

Jak zrobić śnieżynki na paznokciach? - porada

Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie z samodzielnym malowaniem wzorków, możesz użyć gotowych naklejek na paznokcie. Nalepki wodne świetnie imitują motywy malowane farbką, a ich użycie jest banalnie proste. Wystarczy, że zmoczysz je na chwilę w wodzie i nałożysz na płytkę wcześniej pomalowaną bazowym kolorem, a całość zabezpieczysz top coatem. Naklejki na paznokcie ze śnieżynkami znajdziesz w sklepach z akcesoriami do manicure, a ich koszt to tylko kilka złotych.