Czarne paznokcie z dodatkami - najlepsze inspiracje

Czarne paznokcie stanowią jedną z lepszych baz do wykonania różnego rodzaju zdobień. Mogą być to zarówno wzory rysowane jaśniejszymi lakierami, takimi jak biały czy różowy, jak i różnego rodzaju naklejki czy cyrkonie. Czarne paznokcie kiedyś kojarzyły się jedynie z subkulturami, jednak obecnie są one niezwykle nowoczesną propozycją sprawdzającą się zarówno w połączeniu z eleganckimi kreacjami, jak i zwykłymi ubraniami zakładanymi na co dzień. Z tego powodu w internecie i wielu czasopismach znaleźć można liczne inspiracje pozwalające na stworzenie oszałamiającego manicure w czarnym kolorze.

Na czym polega fenomen czarnego manicure? Odpowiedź na to pytanie udzieliła nam Olga Urbowicz - profesjonalna manicurzystka, właścicielka Nailed It, czyli jednego z najpopularniejszych i najbardziej cool salonu manicure w Warszawie. 

Ten manicure jest ponadczasowy - zawsze był i będzie modny. Uważam, że czarny kolor na paznokciach to nowy symbol elegancji. Na czym polega jego fenomen? Coraz więcej kobiet decyduje się na taki manicure, ponieważ jest on bardzo szykowny, a zarazem niesztampowy! Wygląda szczególnie dobrze na paznokciach spilowanych na krótko - przyznaje ekspertka.

Czarne paznokcie wzory - najlepsze inspiracje

Wzory na czarnych paznokciach mogą być naprawdę różne, od małych dzieł sztuki, aż po zwykłe geometryczne motywy. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się białe paski na czarnej bazie wykonane za pomocą specjalnego pędzelka lub taśmy pozwalającej na stworzenie perfekcyjnie równej linii. Jednym z najłatwiejszych wzorów do namalowania samodzielnie są jednak kropki, które możesz wykonać z użyciem sondy lub zaokrąglonej końcówki występującej w niektórych wsuwkach. Jeśli jednak nie umiesz tworzyć skomplikowanych wzorów, a chciałabyś ozdobić paznokcie, na przykład, kwiatkami, obecnie w wielu sklepach znaleźć można naklejki umożliwiające uzyskanie takiego efektu w kilka sekund.

Czarne paznokcie z brokatem - najlepsze inspiracje

Czarne paznokcie to nie tylko wzorki malowane jaśniejszym lakierem lub gotowe naklejki. Tego typu baza kolorystyczna sprawdza się doskonale również w połączeniu z brokatem. W ten sposób można stworzyć stylizację na miarę sylwestrowych imprez. W zestawieniu z czernią dobrze prezentuje się niemal każdy kolor brokatu, od zieleni, przez błękit, aż po róż. Podczas tworzenia takich zdobień warto jednak zachować umiar.

Istnieje również ciekawa opcja pozwalająca na stworzenie podobnego efektu bez użycia brokatu. W tym celu wykorzystuje się zazwyczaj specjalne pyłki dostępne w sklepach sprzedających akcesoria do paznokci. Ich użycie polega na umieszczeniu odpowiedniej ilości pyłku na suchym topie dowolnej marki. Uzyskany efekt zależy od wybranego produktu, a niektóre z nich mogą przypominać zarówno lustro, jak i popularne holo.

 

Czarne paznokcie stylizacje - najlepsze inspiracje

Paznokcie hybrydowe czarne nie muszą być nudne. Poszczególne propozycje różnią się od siebie nie tylko zastosowanymi zdobieniami, lecz także kształtem i długością. Kolor czarny jest w stanie optycznie zwężać płytkę, dzięki czemu palce wydają się wydłużone, a paznokcie - zgrabne i eleganckie. Stylizacje z wykorzystaniem tej barwy mogą być łączone z niemal wszystkimi zdobieniami, dzięki czemu różnorodność propozycji jest naprawdę ogromna.

Zobacz także:

Czarne paznokcie kwadratowe - najlepsze inspiracje

Kwadratowy kształt płytki jest znacznie mniej popularny niż znane wszystkim migdałki, jednak w przypadku czarnych paznokci taka forma może wyglądać naprawdę ciekawie. Podczas spiłowywania płytki w ten kształt należy pamiętać o tym, żeby była ona perfekcyjnie równa. Dobrym pomysłem jest także lekkie zaokrąglenie krawędzi, szczególnie w sytuacji, gdy nie są one wykonane z żelu. Ostre, kwadratowe paznokcie mogą bowiem drapać zarówno ciebie, jak i inne osoby, które przypadkowo dotkniesz.

Czarne paznokcie krótkie - najlepsze inspiracje

Czarne paznokcie hybrydowe nie muszą być wcale długie. Kolor ten sprawdza się świetnie również na nieco krótszej, ale zadbanej płytce. Jeśli obgryzasz paznokcie, zastosowanie tak ciemnej barwy może jedynie podkreślić nierówne krawędzie i narastający opuszek. W takiej sytuacji lepiej postawić na znacznie jaśniejsze lakiery.

Czarne wzorki na paznokciach można wykonać również na krótkiej płytce. Wówczas nie mogą być one tak rozbudowane, jak w przypadku znacznie dłuższych paznokci, jednak istnieje wiele motywów sprawdzających się świetnie również na takiej bazie. Doskonałym przykładem są uniwersalne kropki lub popularne paski, które są w stanie optycznie wydłużyć nawet krótki paznokieć. W tym przypadku warto jednak pamiętać o tym, że linie powinny zostać namalowane pionowo.

 

Czarne paznokcie matowe - najlepsze inspiracje

Czarne paznokcie hybrydowe prezentują się świetnie również w wersji matowej. W tym celu należy zastosować odpowiedni top pozwalający na uzyskanie właśnie takiego efektu. Ciemna matowa baza sprawdza się świetnie również jako podkład do nieco bardziej błyszczących elementów, takich jak różnego rodzaju cyrkonie czy motywy malowane tradycyjnym topem. Tego typu wzory są widoczne jedynie pod odpowiednim kątem i w odpowiednim oświetleniu, jednak ich popularność wynika z nieoczywistego, a zarazem bardzo eleganckiego efektu prostego do uzyskania.

Czarne paznokcie z cyrkoniami - najlepsze inspiracje

Czarne paznokcie są w stanie prezentować się doskonale również w połączeniu z cyrkoniami w dowolnych kolorach. Dostępne ozdoby tego typu mogą przypominać zarówno małe diamenciki, jak i geometryczne, nieprzezroczyste kształty, na przykład, w kolorze złotym. Paznokcie czarne prezentują się świetnie w zestawieniu z niemal każdą barwą, dlatego w tym przypadku możesz zdać się na własną fantazję. W przypadku nieco bardziej eleganckich zdobień warto jednak postawić na minimalizm, szczególnie w sytuacji, gdy manicure ma pasować do konkretnej stylizacji.

Jak malować paznokcie, aby lakier nie odpryskiwał? >>>