Weekend i kino? Takie plany ma większość z nas, pod warunkiem, że jest w stanie pozwolić sobie na bilety, które w piątek czy w sobotę kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. Jest zatem szansa, że zmiany, jakie zaszły właśnie w jednej z największych i najpopularniejszych sieci kin w Polsce, Cinema City, zachęcą do częstszych wizyt na sali kinowej. Cinema City obniżyło ceny swoich biletów nawet o połowę w 34 multipleksach w kraju.

Od 5 marca bilety do Cinema City na filmy 2D kosztują 17 zł w Warszawie i w podwarszawskich Jankach, zaś 15 zł w pozostałych miastach. Co ważne, takie same stawki obowiązują zarówno w dni powszednie, jak i w weekend. To naprawdę spore obniżki biorąc pod uwagę fakt, że do tej pory bilety w dni powszednie kosztowały od 25-30 zł, a w weekendy nawet 36 zł.

Cinema City ma również dobrą wiadomość dla użytkowników programu Unlimited. Jest to karta, która za jedną opłatą w miesiącu pozwala wejść na nieograniczoną ilość seansów. Dopiero co jej ceny podrożały z 52 do 57 zł w Warszawie i z 44 do 48 zł poza Warszawą, ale teraz są znacznie atrakcyjniejsze. Unlimited w stolicy to koszt 38 zł, a w pozostałych miastach 33 zł. Do nowego cennika Cinema City zostały również dostosowane formaty Imax, 4DX czy ScreeX.

Skąd taka decyzja? Jak zapewnia Katarzyna Opertowska, marketing director Cinema City Poland w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, na zmianę nie wpłynęła epidemia koronawirusie, która dotarła także do Polski, a wnikliwa analiza trendów rynkowych. Ma to sens, ponieważ inne dostępne w Polsce sieci, jak Multikino i Helios już wcześniej przeprowadziły rewolucję w cennikach.

„Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy to film, którego nie da się zapomnieć. Dlaczego musicie go zobaczyć? >>>