Szukając idealnego kremu do twarzy, bierzemy pod uwagę typ naszej cery i jej szczególnie potrzeby skóry. Okazuje się jednak, że jednym z czynników, które przesądzą o zakupie nowego kosmetyku, powinno być też środowisko, w którym żyjemy. Skóra osób mieszkających w miastach może mieć szczególne potrzeby ze względu na to, że jest narażona na wiele szkodzących jej bodźców. Najgorsze z nich zanieczyszczenia – dym, smog, wolne rodniki, pyły PM i metale ciężkie. Na szczęście coraz popularniejsze stają się kosmetyki, które powstają jako odpowiedź na te szczególne warunki, przed którymi nie ma ucieczki. Ochrona skóry przed city stress wcale nie jest skomplikowana. Wystarczy jeden krem neutralizujący stres cywilizacyjny.

Krem neutralizujący stres cywilizacyjny – jak dbać o cerę, mieszkając w mieście?

Krem neutralizujący stres cywilizacyjny Alkmie Town de-stress został stworzony z myślą o szczególnych potrzebach skóry osób mieszkających w miastach. Dzięki uderzeniowej terapii detoksykującej i kompleksowym wsparciu cery narażonej na szkodliwe działanie zanieczyszczeń środowiskowych, jest w stanie skutecznie chronić ją przed niesprzyjającymi warunkami. Formuła tego kremu jest oparta na biomimetycznej, lamelarnej, zbliżonej do budowy naskórka strukturze i „inteligentnych” promotorach przenikania. Dzięki temu możemy spodziewać się, że możliwości kosmetyku zostaną w pełni wykorzystane, a do tego zachowana będzie fizjologiczna równowaga i komfort skóry.

Krem neutralizujący stres cywilizacyjny – ochrona przed niedotlenieniem skóry

Zastanawialiście się, jak życie w mieście wpływa na cerę? Obecność zanieczyszczeń w powietrzu może w konkretny sposób przełożyć się na wygląd i zdrowie skóry. Wpływ na to ma kilka czynników. Jeden z nich jest silnie związany z systemem detoksykującym skórę, który w miejskim środowisku może być na tyle przeciążony, że nie będzie w stanie skutecznie usuwać wszystkich szkodliwych i utlenionych cząsteczek. W efekcie cera zaczyna cierpieć na niedobry tlenu. Z tym problemem jest w stanie poradzić sobie ekstrakt z kwiatu brzoskwini, a dokładnie jego niezwykła wersja uzyskiwana za pomocą ultradźwiękowej technologii Eco-sound™ Phytessence™ Peach Flower.

Krem neutralizujący stres cywilizacyjny – ochrona przed odwodnieniem skóry

Skóra narażona na działanie zanieczyszczeń może borykać się nie tylko z problemem niedotlenienia, ale również odwodnienia. Z tego powodu kluczowe są składniki, które dostarczą jej wilgoci. W kremie neutralizującym stres cywilizacyjny Alkmie Town de-stress nie zabrakło takich rozwiązań. Połączenie kompleksu Pentavitin® i nowej generacji niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego Glycohyal LW, daje natychmiastowe, silne i długotrwałe nawodnienie skóry, które może się utrzymywać nawet do 72 godzin.

Krem neutralizujący stres cywilizacyjny – ochrona przed starzeniem się skóry

Stres miejski to ogół czynników, jakim poddawani się mieszkańcy aglomeracji. Bodźce oddziałują nie tylko na stan psychiczny, ale również mają swoje konsekwencje w sferze fizycznej. Stan skóry to tylko jeden z przykładów. City stress niesie ze sobą wiele negatywnych następstw. Jednym z nich jest szybsze starzenie się skóry. Składnikiem, który może temu zapobiec jest MossCellTec™ No. 1, który pozyskuje się z mchu Physcomitrella patens. Jego zadaniem jest stymulacja funkcji przystosowawczych skóry oraz przedłużenie jej młodości i witalności. Zwiększa żywotność komórek na przekór upływowi czasu. Chroni kolagen przed destrukcyjnym wpływem stresu środowiskowego. Dodatkowo wzmacnia odporność skóry na zanieczyszczenia.

Krem neutralizujący stres cywilizacyjny – detoks i odtruwanie skóry

Działanie kremu, który sprawdzi się w miejskich warunkach, nie powinno być skupione wyłącznie na ochronie. Potrzebne są także składniki, które będą w stanie odtruwać skórę. Bez detoksu jego działanie nie będzie pełne. W kremie Alkmie Town de-stress został wykorzystany aktywny wyciąg z herbaty Matcha, który zawiera potężną dawkę antyoksydacyjnych polifenoli. W takiej formie jest ich aż 137 razy więcej niż w zwykłej zielonej herbacie. Dzięki jego zawartości w formule możliwa jest rewitalizacja skóry i zadbanie o jej odtrucie oraz elimanację wolnych rodników.

Dodatkowo w składzie kremu znajduje się jeszcze wiele dobroczynnych składników, które wspierają działanie tych wymienionych. Można podkreślić chociażby obecność skoncentrowanego, organicznego soku z kiwi, który figuruje pod nazwą CytoFruit® Water Kiwi, algowy kompleks Sealift®, a także masło shea oraz oleje z nasion chia, arganowy i jojoba.

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.