Jeśli chodzi o modne paznokcie 2023, profesjonalne manicurzystki oraz profesjonalni manicurzyści zachęcają nas do eksperymentów z kolorami, wzorkami i zdobieniami. (np. tymi w wersji 3D). Wiele osób kieruje się teraz zasadą im więcej, tym lepiej. Niemniej jednak przez najważniejsze trendy w manicure przewija się również kilka opcji idealnych dla minimalistek i minimalistów. Na miano absolutnego hitu sezonu zasługują lipgloss nails inspirowane efektem, jaki transparentny błyszczyk pozostawia na ustach. Nadal modne są glazed donut nails w stylu Hailey Bieber. Kolejna propozycja, obok której nie można przejść obojętnie w tym roku, to clean girls nails. Tłumaczymy, czym wyróżnia się ta stylizacja.  

Clean girl nails, czyli modne paznokcie 2023 dla minimalistek i nie tylko

Prawdopodobnie część z was słyszała już o clean girl aesthetic. To nowoczesna i na pewno ciekawa alternatywa dla minimalizmu, która została wypromowana przez przedstawicielki oraz przedstawicieli generacji Z. Najpierw mówiło się o niej w kontekście mody, niedawno wkroczyła również do branży beauty. Po pielęgnacji i makijażu przyszedł czas na manicure. Clean girl nails to dość szerokie pojęcie. Każda i każdy z nas może interpretować ten trend jak chce (i chyba właśnie to podoba nam się w nim najbardziej). Paznokcie utrzymane w tej estetyce są eleganckie, proste (w dobrym tego słowa znaczeniu) i nieprzekombinowane, pasują do wszystkiego. 

Trend w manicure, o którym jest coraz głośniej w social mediach, opiera się na stonowanych i ponadczasowych barwach, na czele z mleczną bielą, beżem czy delikatnym różem. Warto sięgnąć po transparentne lakiery do paznokci albo produkty z połyskującym wykończeniem. Co więcej, można pomyśleć o dodatkowych zdobieniach. W grę wchodzą mini zdobienia, subtelny gradient czy odrobina brokatu. 

Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały, że w przypadku clean girl nails niezwykle ważna jest nie tylko stylizacja, ale również pielęgnacja. I mowa tu o paznokciach, a także o dłoniach. Dlatego proponujemy, by zainwestować w odżywkę oraz krem o właściwościach nawilżających, odżywczych czy regenerujących. 

Clean girl nails – inspiracje na modne paznokcie 2023 w tym stylu

Clean girl nails to ultra stylowa propozycja na 2023 rok. Można wykonać je samodzielnie – w domowym zaciszu albo w salonie manicure. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzecie, przydadzą się dodatkowe inspiracje. Najpiękniejsze (naszym zdaniem) czekają w galerii – poniżej. Wśród nich pomysły na stylizacje od Faye Louise Dennis czy Betiny Goldstein, czyli topowych manicurzystek.