Trend alert! Lipgloss nails cieszą się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych i, oczywiście, w salonach manicure. Wyglądają dobrze na długich, jak również na krótkich paznokciach, są ultra stylowe i eleganckie, a do tego całkiem proste w wykonaniu. Często określa się je mianem młodszej siostry glazed donut nails, które w ubiegłym roku zostały wylansowane przez Hailey Bieber oraz współpracującą z nią manicurzystkę. Czym wyróżniają się te modne paznokcie 2023 i na czym polega ich fenomen?

Lipgloss nails – modne paznokcie 2023 dla minimalistek

Jak sama nazwa wskazuje, ten trend w manicure jest inspirowany błyszczykiem, a konkretnie efektem, jaki daje na ustach. Jest on wykonywany za pomocą transparentnego lakieru z subtelnym dodatkiem różu (możesz również sięgnąć po produkt z formułą uzupełnioną o drobinki brokatu), dzięki czemu przepięknie podkreśla naturalną płytkę paznokcia. 

Pozostaje więc pytanie: jak wykonać taki manicure? Cóż, bardzo ważne jest to, by paznokcie były w dobrej kondycji, dlatego warto zacząć od odpowiedniej pielęgnacji. Następnie trzeba je dokładnie spiłować na pożądany kształt (nam szczególnie podoba się krótki i lekko zaokrąglony kwadrat), a także wypolerować. Gdy wykonasz te kroki, możesz rozpocząć pracę z produktami do stylizacji, na czele z lakierem do paznokci. Bardzo ważne jest to, by sięgnąć po pół-transparentny kosmetyk z połyskiem, a nie taki w klasycznej wersji, a potem bazę z efektem sheer. To właśnie on pozwoli uzyskać efekt podobny do intensywnie pachnących (i niestety często wysuszających usta) błyszczyków, których szczególnie chętnie używałyśmy na początku lat 2000. 

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację paznokci:

Modne paznokcie 2023 – najważniejsze trendy, czyli lipgloss nails i nie tylko

Lipgloss nails to jedna z kilku stylizacji, na które warto zwrócić uwagę w 2023 roku. W trendach są również zdobienia 3D (to zasługa cieszącego się niesłabnącą popularnością serialu „Euforia”), efekt topiącego się metalu czy barbiecore manicure. Co więcej, profesjonalne manicurzystki oraz profesjonalni manicurzyści przekonują, by zaopatrzyć się w lakier w kolorze roku 2023 według instytutu Pantone (Viva Magenta). Hitem jest również mleczna biel. Więcej na ten temat pisałyśmy tutaj:

Modne paznokcie 2023: lipgloss nails – inspiracje

W naszej galerii (poniżej) znajdziesz dodatkowe inspiracje na lipgloss nails. Warto o nich pamiętać przy okazji kolejnego spotkania z manicurzystką / manicurzystą lub wykonując swój manicure samodzielnie – w domowym zaciszu.