Skompletowanie stylizacji ze swetrem polega nie tylko na wyborze pasujących do niego elementów zestawu, które widzimy na wierzchu. Istotne jest także ubranie, które znajdzie się po nim. W zależności od fasonu swetra i odzieży, którą wybraliśmy pod spód, będzie ona widoczna tylko częściowo lub zasłonięta w całości.

Nawet jeżeli część garderoby, którą założymy pod wybrany model, zniknie w całości, to jej wybór także nie powinien być przypadkowy. Sprawdź, jakie ubrania są idealną bazą pod sweter! Na naszej liście pojawił się nie tylko najbardziej oczywisty T-shirt, ale również kilka innych modeli, które możesz wykorzystać podczas tworzenia stylizacji na różne okazje.

Co nosić pod swetrem? Koszulę z kołnierzykiem

Bazą do stworzenia stylizacji ze swetrem może być koszula. Model z kołnierzykiem nie sprawdzi się jednak w każdym przypadku. Koszula będzie mogła wystawać spod pulowera z okrągłym dekoltem lub w serek, ale nie będzie odpowiednia w przypadku golfów. Wysoki kołnierz uniemożliwi wyłożenie połów kołnierzyka na wierzch. Swetrem, pod który można założyć koszulę, jest także kardigan. Rozpinany model nawet jeżeli ma zapięcie wysoko pod szyją, to może być noszony także z odpiętymi guzikami lub niedosuniętym do końca zamkiem. W takiej sytuacji kołnierzyk można bez problemu wyeksponować w naszej stylizacji. Wyłożone na wierzch mogą być także mankiety koszuli. Ta opcja sprawdzi się w dwóch przypadkach. Jeżeli rękawy swetra są wąskie i mankiet można odwinąć na ich wierzch lub jeżeli są krótkie i może spod nich wystawać.

Fot. Getty Images

Co nosić pod swetrem? Bieliznę

Chcesz wiedzieć, co nosić pod swetrem? Czasami pod spód nie trzeba zakładać wiele. Wedle uznania możemy go nosić także bezpośrednio na ciało. Tę sytuację może wykluczyć w niektórych przypadkach skład. Drapiący sweter potrafi nas „gryźć” nawet przez warstwę pod spodem. W przypadku tych bardziej przyjemnych dla naszej skóry materiałów wystarczy nam natomiast tylko bielizna. Dowolny biustonosz albo top sprawdzą się w tej roli idealnie. W przypadku swetrów z głębokim dekoltem będzie można ciekawie wyeksponować wykończenie tych bardziej ozdobnych modeli. Biustonosz z dodatkowymi paskami lub top obszyty koronką, to tylko przykłady zestawienia bieliźnianych akcentów z ciepłą i miękką dzianiną.

Fot. Getty Images

Co nosić pod swetrem? T-shirt lub top

T-shirty z krótkim rękawem i topy na ramiączkach to części garderoby, które znajdziemy w niemal każdej szafie. Ich popularność wynika z uniwersalnego charakteru, który pozwala na dopasowanie ich do wielu różnych stylizacji. T-shirt lub top mogą stać się uzupełnieniem spodni lub spódnicy i występować jako pierwszoplanowi bohaterowie outfitu. Ich rola może zostać także ograniczona wyłącznie do bazy, którą zakładamy pod ubranie. Z tego powodu idealnie sprawdzą się pod sweter. T-shirt i top mogą wystawać spod rozpiętego kardiganu. Wtedy odrywają mniejszą lub większą rolę w odbiorze całości. Mogą być też noszone pod sweter wkładany przez głowę. Pomimo że pod pulowerem znikają w całości, to ich rola nie jest wcale mniej ważna. Sprawiają, że sweter nie przylega bezpośrednio do ciała i stają się kolejną warstwą, która daje nam ciepło.

Zobacz także:

Fot. Getty Images

Co nosić pod swetrem? Golf

Czasami najlepszym rozwiązaniem, kiedy kompletujemy stylizację ze swetrem, jest wybór drugiego egzemplarza. W tej roli sprawdzi się np. cienki dzianinowy golf. Sweter z wysokim kołnierzem będzie mógł wystawać spod modeli wkładanych przed głowę, jak i spod kardiganów. To rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim jesienią i zimą, kiedy potrzebujemy stylizacji na cebulkę, które przede wszystkim zapewnią nam ciepło. Praktyczne kwestie nie muszą jednak ustępować estetyce. Golf w duecie ze swetrem będzie prezentował się bardzo ciekawie. Pozostaje jedynie zdecydować, jaki będzie najbardziej pasował. Sprawdź, jak łączyć kolory ubrań i wybierz najlepszy!

Fot. Getty Images