Czym są linie papilarne?

Linie papilarne to unikalne wzory grzbietów i bruzd na powierzchni palca, które są wykorzystywane do identyfikacji osób. Żadne dwie osoby nie mają takich samych odcisków palców, co czyni je wysoce wiarygodną formą identyfikacji. Linie papilarne występują głównie na skórze ssaków naczelnych, w szczególności na opuszkach palców rąk, ale również na wewnętrznej powierzchni dłoni, palcach stóp i wargach, a u niektórych gatunków na spodniej stronie ogona. Poza naczelnymi, obecność linii papilarnych stwierdzono u koali. 

Linie papilarne, a chiromancja

Linie papilarne kojarzą się większości osób z odciskami palców, za pomocą których policja jest w stanie identyfikować przestępców. Inni nawet nie zwracają na nie uwagi. Okazuje się, że linie na dłoniach znaczą zdecydowanie więcej – potrafią dużo „powiedzieć” o naszej osobowości. Chiromancja to sztuka czytania linii papilarnych, która znana jest od starożytności. Ogromną popularnością cieszy się również współcześnie. Chiromanci, czyli osoby, które profesjonalnie zajmują się czytaniem z dłoni, potrafią przewidzieć naszą przyszłość. Wróżą, biorąc pod uwagę kształt dłoni, palców i wygląd linii papilarnych. Jeśli spojrzycie na swoje dłonie, z łatwością zauważycie, że ozdabiają je miliony charakterystycznych linii. Ale chiromanci analizują zaledwie trzy z nich – serca, głowy i życia. To właśnie one mają stanowić o naszej przyszłości. Co linie papilarne mówią o twojej osobowości? Z której dłoni powinno się wróżyć? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Czytanie z dłoni – którą dłoń należy poddać analizie?

Wszystko zależy od tego, czy jesteś praworęczna, czy leworęczna. Analizie powinnaś bowiem poddać dłoń dominującą. Natomiast prawda wygląda tak, że chiromanci sami decydują o tym, z której ręki chcą czytać.

Horoskop miłosny na sierpień 2019: sprawdźcie, co Was czeka pod koniec wakacji >>>

Co mówią o Tobie linie papilarne? Znaczenie i ich nazwy: Ziemia

Charakterystyka: kwadratowa dłoń, krótkie palce, głębokie linie papilarne

Lubisz mieć wszystko dokładnie zaplanowane. Ciężko i systematycznie pracujesz, dzięki czemu osiągasz kolejne sukcesy. Nienawidzisz tracić czasu. Ryzyko? To nie dla ciebie. Dążysz do stabilizacji finansowej, która zapewni ci poczucie bezpieczeństwa i spokój. Pieniądze pozwolą ci również na odrobinę luksusu, której tak pragniesz.

Co mówią o Tobie linie papilarne? Znaczenie i ich nazwy: Woda

Charakterystyka: długa dłoń, długie palce, delikatne i liczne linie papilarne

Zobacz także:

Jesteś bardzo wrażliwa i empatyczna. Przyjaciele zawsze mogą liczyć na twoje wsparcie. Starasz się udowodnić wszystkim wokół swoją niezależność, do tego często boisz się prosić o pomoc. Niepotrzebnie – rodzina i znajomi chcą cię wspierać.

Co mówią o Tobie linie papilarne? Znaczenie i ich nazwy: Powietrze

Charakterystyka: kwadratowa dłoń, długie palce, długie i wyraźnie linie papilarne

Jesteś ekspresyjna i ciekawa świata. Na co dzień tryskasz pozytywną energią i zarażasz nią wszystkich swoich znajomych. W twojej głowie pojawia się tysiąc nowych pomysłów na minutę, chętnie podejmujesz się nowych wyzwań, ale twój zapał szybko gaśnie. Wyznacz sobie jasne (realistyczne!) cele i powoli do nich dąż. Porażki bardzo cię denerwują, a do tego demotywują – powinnaś wciąż nad sobą pracować.

Co mówią o Tobie linie papilarne? Znaczenie i ich nazwy: Ogień

Charakterystyka: długa dłoń, krótkie palce, głębokie linie papilarne

Entuzjazm to twoje drugie imię. Kochasz przygody i wciąż poszukujesz nowych wyzwań, szybko się nudzisz. Wciąż starasz się odnaleźć własną drogę. Ważne są dla ciebie sprawy związane z wiarą. To właśnie ona motywuje cię do działania. Lubisz podejmować ryzyko i uważasz, że nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych.

Sennik: seks. Co oznaczają sny o seksie? >>>