Co pić w upały? Wodę z dodatkami! Podpowiadamy, co dodać do wody, by cieszyć się piękną i zdrową cerą

Muszę wam się do czegoś przyznać – nie cierpię pić wody. Pomimo zaleceń dietetyków i dermatologów, by spożywać jej przynajmniej 2 litry dziennie, wciąż częściej sięgam po herbatę czy kawę (które niestety jeszcze bardziej odwadniają organizm). To właśnie dlatego często narzekam na bóle głowy i nie mogę się obyć bez kremów i balsamów nawilżających. Ostatnio jednak, za namową rodziny i koleżanek z pracy (dzięki, dziewczyny!), postanowiłam zmienić przyzwyczajenia i pić więcej. Zwłaszcza, że gdy temperatura niebezpiecznie zbliża się do 30 stopni, szklanka wody to często jedyny sposób na przetrwanie (a przynajmniej orzeźwienie).

Nie poszłoby jednak łatwo, gdybym nie uciekła się do pewnej sztuczki – piję wodę z dodatkami. I tu pora na kolejne wyznanie – ponieważ nie lubię spędzać zbyt wiele czasu w kuchni, by plan się powiódł, przygotowanie wody musiało być banalnie proste. I jest! Właściwie wystarczy tylko wiedzieć, po jakie warzywa i owoce sięgnąć (bo jedyne co trzeba z nimi zrobić, to pokroić w plasterki i wrzucić do wody). Warto tym bardziej, że każde z nich ma inne właściwości – zbawienne nie tylko dla naszego zdrowia, ale zdrowia naszej skóry. Okazuje się, że wystarczy dodać do wody konkretne warzywa i owoce, by cieszyć się gładką i promienną cerą – w tym także pozbyć się trądziku! Jesteście ciekawe? Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie czekają na was najlepsze dodatki do wody – łatwo dostępne warzywa i owoce – a także lista ich cennych właściwości. Przekonajcie się na własnej skórze. Tak jak ja!

Picie wody – dlaczego szczególnie teraz nawodnienie organizmu jest ważne i ile wody dziennie trzeba pić >>>

Ps. Woda z dodatkami jest nie tylko zdrowa, ale i bardzo fotogeniczna. O tym także przekonacie się, zaglądając do naszej galerii. Pijcie więc nie tylko w trosce o skórę, ale i instagramowy feed!