Tegoroczna edycja festiwalu Coachella miała wystartować 10 kwietnia, jednak z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy tego jednego z największych muzycznych wydarzeń na świecie odbywającego się na Pustyni Colorado (co weekend przyciąga około 100 tysięcy osób) podjęli decyzję o przesunięciu go na jesień. A dokładnie na dwa weekendy października, czyli 9-11.10 oraz 16-18.10. Festiwal muzyczny jesienią brzmi jak oksymoron? O ile w przypadku rodzimych imprez byłoby to raczej niemożliwe ze względu na kapryśną pogodę, w Kalifornii słońce jest przez cały rok, a temperatura sięga 30 stopni Celsjusza. Cały czas więc wszyscy, którzy wybierają na Coachellę mają nadzieję, że zobaczą na żywo takie gwiazdy, jak m.in. Rage Against the Machine, Frank Ocean, Travis Scott (to headlinerzy), Lana Del Rey, Charli XCX czy FKA Twigs.

Lista odwołanych koncertów i przeniesionych imprez z powodu koronawirusa >>>

Coachella 2020: powstał film dokumentalny o festiwalu. Obejrzycie go na YouTube

Z kolei w piątek 10 kwietnia na YouTube pojawi się film dokumentalny Coachella: 20 Years in the Desertopowiadający historię festiwalu od momentu powstania, czyli 1999 roku do 2019 roku. Dokument będzie można obejrzeć za darmo. Przybliża on historie niezapomnianych występów oraz opowieści zza kulis, które ukształtowały ten festiwal. Pojawią się w nim niepublikowane wywiady, a także nagrania z koncertów najważniejszych artystów, którzy mieli okazję wystąpić na Coachelli, takich jak Kanye West, Madonna, Moby, Radiohead, Daft Puk, LCD Soundsystem, The White Stripes czy Billie Eilish.

Premiera filmu Coachella: 20 Years in the Desert odbędzie się w tym samym momencie, w którym otworzyłyby się bramy festiwalu, czyli o godzinie 21:00 czasu środkowoeuropejskiego. Brzmi jak plan na piątkowy wieczór? Tak! A póki co zobaczcie zwiastun.