Brooke Shields – kim jest gwiazda lat 80., która zadebiutowała w atmosferze skandalu?

W latach 80. chyba nie było osoby, która by o niej nie słyszała. Tym bardziej, że zadebiutowała w atmosferze skandalu, będąc jeszcze nastolatką. Najpierw, w 1978 roku w filmie „Ślicznotka” wcieliła się w rolę pracownicy seksualnej z niepelnosprawnością, która wdaje się w romans z fotografem. A już rok później wzięła udział w kampanii jeansów Calvina Kleina, która nie mogłaby być bardziej kontrowersyjna. Brooke Shields, bo właśnie o niej mowa, miała wówczas 15-lat, pozowała w dwuznacznej pozie i „nic nie dzieliło ją od jej calvinów”.

Nie dała o sobie zapomnieć, bo niedługo później pojawiły się kolejne role: „Błękitna laguna”, „Niekończąca się miłość”, „Sahara” czy „Brenda Starr”. To tylko pierwsze filmy, bo jej kariera aktorska skończyła się dopiero niedawno – ostatni film gwiazdy to „Weteranki koszykówki” z 2013 roku (być może jednak to wcale nie jej ostatnie słowo). Brooke Shields równolegle pracowała także jako modelka, nie raz będąc gwiazdą okładek najbardziej prestiżowych magazynów o modzie: „Vogue”, „Harper's Bazaar”, „Elle” czy „Glamour”. Grała także w serialach. I to właśnie za rolę w komedii „A teraz Susan” dwukrotnie była nominowana do Złotego Globu. I to właśnie na jednej z gal rozdania nagród – konkretnie w 1998 roku – miała na sobie czerwoną sukienkę, którą teraz założyła jej dorosła już córka Rowan Henchy (ze związku Chrisem Henchy, drugim mężem Shields).

Rowan Henchy – dorosła córka Brooke Shields założyła sukienkę słynnej mamy sprzed lat!

Rowan Henchy, która 15 maja skończyła 18 lat, sukienkę sprzed lat słynnej mamy postanowiła wyciągnąć z szafy z okazji balu na zakończenie roku szkolnego w liceum. Skąd wiemy? Od samej Brooke Shields, która dumna z córki, pochwaliła się nią na swoim Instagramie. 

„Myślałam, że to był specjalny wieczór, kiedy zostałam nominowana do Złotego Globu i założyłam tę sukienkę w 1998 roku, ale kompletnie nie byłam przygotowana na to, że moja córka założy ją na zakończenie roku. Dumna mama” – napisała pod galerią zdjęć, którą udostępniła wczoraj.

Na pierwszym z nich przytula córkę ubraną w jej sukienkę sprzed lat, na drugim – jest już tylko Rowan w kreacji, trzecie to archiwalne zdjęcie Brooke Shields z pamiętnych Złotych Globów. Zresztą zobaczcie sami – fotografie czekają na was w naszej galerii (u góry strony). My jesteśmy zachwycone! Teraz czekamy, kiedy czerwoną sukienkę włoży młodsza siostra Rowan, Grier – druga córka Brooke Shields i Chrisa Henchy'ego.