W poniedziałek 5 grudnia odbyła się gala British Fashion Awards 2022. Wśród wielu świetnie ubranych gwiazd, na czerwonym dywanie pojawiła się również Lila Moss. Trudno było oderwać od niej wzrok, ponieważ jej stylizacja była oszałamiająca. Dodatkowo, córka Kate Moss wygląda niemal identycznie jak topowa modelka lat 90.

Lila Moss w odważnej prześwitującej sukience

Na wydarzenie Lila postawiła na stylizację w czerni inspirowaną stylem jej mamy. Daleko jej jednak do klasyki. Modelka założyła długą, prześwitującą sukienkę z wycięciami (również na plecach) i ciągnącym się trenem od marki Knwls. Rękawy były opuszczone z ramion i rozszerzały się na końcu. Pod sukienką Lila miała na sobie jedynie majtki. Na biuście materiał był grubszy, tak, aby nie prześwitywał.

Projektanci marki Knwls, Charlotte Knowles i Alexandre Arsenault, opisali Moss jako dream girl. W brytyjskim „Vogue’u” opowiedzieli też trochę o sukience, którą stworzyli specjalnie dla niej. Wyznali wtedy, że kreacja miała sprawić, żeby Lila wyglądała prosto i niebezpiecznie zarazem.

Przy tak mocnej sukience 20-latka zdecydowała się już na delikatniejszy, naturalny makijaż i rozpuszczone włosy. Wyglądała oszałamiająco. Trudno też było nie zobaczyć podobieństwa między nią a jej mamą, Kate Moss. Młoda modelka staje się coraz bardziej podobna do ikony modelingu.

Po gali odbyło się afterparty, na które modelka zmieniła swoją stylizację. Została jednak wierna prześwitującemu materiałowi. Przebrała się w krótką sukienkę bez rękawów z półgolfem. Po bokach również były wycięcia. Cała oczywiście prześwitywała. Nie dziwi nas to, ponieważ Lila jest fanką właśnie takich kreacji typu naked dress. To nie pierwszy raz, kiedy możemy zobaczyć ją w transparentnej bądź półtransparentnej stylizacji (na przykład podczas tegorocznej Met Gali).

Lila Moss na gali British Fashion Awards 2022

Muza Calvina Kleina została nominowana w kategorii Modelka roku razem z Bellą Hadid, Adut Akech, Palomą Elsesser i Quannah Chasinghorse. Ceremonia odbyła się w Londynie w słynnej Royal Albert Hall. Ostatecznie nagrodę zdobyła Bella Hadid. Zwycięzcą, w co prawda innej kategorii, został też ojciec Lili, Jefferson Hack. Otrzymał on nagrodę specjalną za Kuratorstwo Kulturalne.