Lilibeth Diana Mountbatten-Windsor, czyli córeczka księcia Harry'ego i Meghan Markle i młodsza siostrzyczka Archiego na świat przyszła 4 czerwca 2021 roku, ale dopiero teraz oficjalnie została dodana do linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Malutka Lili, która nosi imiona po prababci (obecnie panującej królowej Elżbiecie II) i babci – księżnej Dianie, choć nie będzie nosić tytułu książecego (zgodnie z tradycją przyznawany jest on dzieciom i wnukom panującej królowej lub króla oraz pierworodnego dziecka następcy tronu), wciąż ma jednak szansę na tron. Która jest w kolejce po władzę? Nie trzymamy was dłużej w niepewności.

Lilibeth Diana Mountbatten-Windsor – Która w kolejce do tronu jest córeczka księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Lilibeth Diana Mountbatten-Windor w linii sukcesji do brytyjskiego tronu zajmuje ósme miejsce. Tuż za swoim bratem Archiem Harrisonem Mountbattenem-Windsorem i ojcem – księciem Harrym. Jak możecie się domyślać wyprzedzają ich: książę Louis, księżniczka Charotte i książę George, czyli dzieci księżnej Kate i księcia Williama (które wbrew zasadom wszystkie otrzymały tytuły książęce), a także – książę William i książę Karol (pierwszy w kolejce do tronu). Teraz jest już to oficjalne, bo informacja ta została podana na stronie rodziny królewskiej, choć na wpisanie Lilibeth na listę czekać trzeba było rekordowo długo. Co nie umknęło zagranicznym mediom.

Dla porównania, starszy brat Lilbeth, Archie, do linii sukcesji oficjalnie wpisany został po 15 dniach od narodzin, a młodszy syn księżnej Kate i księcia Williama – książe Louis już 12 dni po narodzinach. Dlaczego tym razem zajęło to tak długo? Do końca nie wiadomo. Być może wpływ miała na to napięta sytuacja między Harrym a resztą rodziny królewskiej, która zaogniła się jeszcze bardziej po występie Harry'ego i Meghan w programie Oprah Winfrey? Być może prawdziwe są też plotki, że jeśli książę Karol obejmie tron zapragnie „odchudzić” nieco monarchię i nie przyznawać tytułów książęcych Lilibeth i Archiemu (w końcu Meghan i Harry jeszcze będąc pełnoprawnymi członkami rodziny królewskiej usłyszeli, że „Archie nigdy nie będzie księciem”). A może po prostu administracji Pałacu Buckingham się nie śpieszyło? Do końca nie wiadomo. Pewne jest jednak, że mała Lilibeth oficjalnie jest już następczynią tronu. Ósmą w kolejce, ale zawsze!