Morgane Polański, córka Romana Polańskiego i Emmanuelle Seigner sukcesywnie pracuje na to, aby postrzegano ją jako niezależną aktorkę, a nie wyłącznie przez pryzmat bycia nepo baby (określenie stosowane wobec młodych gwiazd, które pną się po szczeblach kariery dzięki sławie i znajomościom swoich znanych rodziców).  30-latka jest absolwentką renomowanych szkół teatralnych, na koncie ma sporo świetnych filmów i seriali, a producenci i reżyserzy coraz chętniej oferują jej role. W kolejnej wcieli się w Polkę, Krystynę Skarbek, co z pewnością napawa dumą jej tatę.

Kim jest Morgane Polański, córka Romana Polańskiego?

Morgane Polanski na początku tego roku obchodziła 30. urodziny. Córka Romana Polańskiego i Emmanuelle Seigner, choć urodziła się w Paryżu, zawodu uczyła się przede wszystkim w Londynie. Uczęszczała do elitarnej szkoły teatralnej Drama Centre of London oraz do Central School of Speech and Drama, w której poza szlifowaniem aktorstwa, uczyła się także reżyserii. Morgane szybko została dostrzeżona przez branżę. Młoda aktorka na koncie ma występy w kilku popularnych produkcjach, w tym oczywiście produkcjach tworzonych lub współtworzonych przez ojca (m.in. „Pianista”, „Oliver Twist”, „The Ghost Writer”). Najbardziej rozpoznawalną rolą Morgane Polanski jest jednak ta, na którą zapracowała sama - księżniczka Gisela, córka Karola II Łysego z serialu „Wikingowie”.

30-latka poza karierą aktorską wciąż pracuje jako modelka (pojawia się na okładkach topowych magazynów modowych) i stawia pierwsze kroki jako reżyserka. W 2021 roku Morgane Polanski wyreżyserowała krótkometrażowy film „Through the Looking Glass”, który został doceniony m.in. na Festiwalu Filmowym w Wenecji. 

Morgane na co dzień mieszka we Francji, jednak okazjonalnie pojawia się w Polsce. Tym razem w naszym kraju przebywa ze względu na pracę. Młoda gwiazda kina pracuje na planie nowego filmu, w którym wciela się w rolę słynnej, polskiej agentki i legendy brytyjskiego wywiadu, Krystyny Skarbek.

Co w Polsce robi córka Romana Polańskiego, Morgane Polański?

Córka Romana Polańskiego i Emmanuelle Seigner może być z siebie dumna. Aktorka otrzymała główną rolę w nowym filmie Jamesa Marquanda, „The Partisian”. Produkcja jest thrillerem szpiegowskim opowiadającym o losach Krystyny Skarbek, legendarnej agentce brytyjskiego wywiadu, nazywanej Jamesem Bondem w spódnicy. W „The Partisian”, poza Morgane, pojawi się plejada gwiazd, m.in. Agata Kulesza, Piotr Adamczyk oraz Malcolm McDowell.

Zdjęcia do produkcji powstawały m.in. w Warszawie, Lublinie oraz Górach Stołowych. Obecnie ekipa filmowa przeniosła się do Bystrzycy Kłodzkiej, która na potrzeby produkcji stała się francuskim miastem Crest.

Premiera „The Partisian” przewidywana jest na 2024 rok.

Zobacz także:

Zdjęcia z planu „The Partisian” oraz fotografie samej Morgane znajdziecie w galerii pod artykułem.