Ćwiczenia z gumą pozwalają wytworzyć opór, który jest niezwykle pożądanym zjawiskiem przy modelowaniu sylwetki. Ten nieskomplikowany przyrząd pozwoli ci aktywować te grupy mięśni, które ze względu na siedzący tryb życia są najbardziej osłabione. W treningu, najważniejsza jest motywacja. Pamiętaj, redukcja tkanki tłuszczowej jest ważna ze względów zdrowotnych i właśnie taki cel warto obrać. 

Proste ćwiczenia z gumą na pośladki

Poniżej wyjaśniamy, jak wykonywać ćwiczenia z gumą na uda i pośladki.

Odwodzenie nogi w tył:

obieramy pozycję klęku podpartego,

jeden koniec gumy zaczepiamy o stopę, drugi - przytrzymujemy dłonią,

unosimy nogę, wykonując odwodzenie w tył.

Unoszenie nogi do boku:

Zobacz także:

obieramy pozycję klęku podpartego,

jeden koniec gumy zaczepiamy o stopę, drugi - przytrzymujemy przeciwstawną ręką,

utrzymując 90-stopniowe zgięcie w kolanie, unosimy nogę w bok.

Unoszenie bioder:

kładziemy się na plecach z nogami zgiętymi w kolanach,

gumę układamy poprzecznie, poniżej linii bioder,

przytrzymujemy oba końce,

biodra unosimy do góry, wykonując maksymalne spięcie pośladków.

Wymach w tył:

Obieramy pozycję stojącą, w delikatnym rozkroku,

oba końce gumy umieszczamy na wysokości stawów skokowych,

napinamy pośladek i unosimy nogę w tył.

Ćwiczenia z gumą - zrobię je w domu?

Ćwiczenia z gumą fitness są nieskomplikowane, a jeżeli nie zapomnisz o rozgrzewce - także bezpieczne. Warto też podkreślić, że nie wymagają zbyt dużej przestrzeni. Z tego względu, z łatwością wykonasz je w domowym zaciszu, tym bardziej, że zakres ruchów bez trudu opanujesz już w trakcie pierwszej sesji treningowej.

Należy zaznaczyć, że w warunkach domowych możesz przeprowadzić trening całego ciała, nie tylko pośladków. Ćwiczenia z gumą na brzuch są równie łatwe, podobnie jak ćwiczenia z gumą na plecy i na inne partie.

Ćwiczenia z gumą na pośladki - zalety

Ćwiczenia z gumą do ćwiczeń pomagają ujędrnić i unieść pośladki, nadając im jakże pożądany, zaokrąglony kształt. Kolejna rzecz, ćwicząc z gumą, ograniczasz prawdopodobieństwo wystąpienia cellulitu. Oprócz tego, właściwie przeprowadzony trening pomaga w redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej i w wypracowaniu dobrej kondycji.

[Trening w domu] Ćwiczenia rozciągające pleców: zniwelują bóle i sprawią, że sylwetka będzie lepiej się prezentować >>>

Jak często powinnam robić ćwiczenia z gumą pośladki?

Ćwiczenia z gumą nie należą do najbardziej obciążających, nie znaczy to jednak, że można wykonywać je bez ograniczeń. Mięśnie pośladków potrzebują bowiem czasu na regenerację. Ćwiczenia z gumą na pośladki należy zatem wykonywać 2-3 razy w tygodniu, a po dniu treningowym powinien nastąpić dzień beztreningowy.

Ćwiczenia z gumą na pośladki - ile muszę czekać na efekty?

Ćwiczenia z gumą, o ile będą wspierane odpowiednio zbilansowaną dietą, przyniosą efekty już po 4 tygodniach. Po 8 tygodniach, rezultat będzie na tyle dobry, że z całą pewnością nie umknie niczyjej uwadze. Należy jednak pamiętać o systematyczności - to klucz do sukcesu.