Barbie ma na swoim koncie szereg dynamicznych zmian. Obecnie w asortymencie marki znajdziemy już 9 typów sylwetek lalek, a także aż 39 kolorów skóry tych popularnych zabawek. Jakiś czas temu mianem „Shero" (She+Hero=Shero) określiła inspirujące kobiety, np.: Martynę Wojciechowską, Iwonę Blecharczyk, Anitę Włodarczyk. Ich warte naśladowania postawy pokazują bowiem najmłodszym dziewczynkom, że one też mogą być w życiu tym, kim tylko zechcą. Wszystko to bez względu na płeć, kolor skóry czy... cokolwiek innego.

To nie koniec. Barbie usiłuje silnie walczyć ze zjawiskiem Dream Gap. Znałyście ten termin? Dream Gap dotyka młode dziewczęta (na etapie ok. 5 roku życia). Zdaniem psychologów i ekspertów, to właśnie w tym okresie przestają one wierzyć we własne możliwości. Zaczynają wówczas uważać, że są mniej zdolne czy inteligentne od chłopców.

A gdyby tak... połączyć świat sztuki i zabawek? Tym, co być może zaskoczy wiele osób, jest najnowsza współpraca Barbie z luksusowym domem mody Balmain i... coś jeszcze. W artykule znajdziesz więcej informacji na temat nowoczesnych, wirtualnych rozwiązań, które powstały w ramach tej kooperacji.

W gruncie rzeczy ta współpraca zupełnie nie powinna nas dziwić. Barbie już od ponad 62 lat jest znana na całym świecie, nie tylko mając ogromny wpływ na popkulturę, ale też inspirując w dziedzinie mody. Ten duet był kwestią czasu!

Materiały prasowe

Barbie x Balmain - świat wirtualnej sztuki i nowy rozdział w historii mody

Owocem współpracy Barbie x Balmain są ekskluzywne, uniseksowe ubrania oraz akcesoria. Wpływ na trendy tej najpopularniejszej lalki świata i połączenie jej z luksusowym domem mody Balmain to jednak coś znacznie więcej. Oto pierwsze kroki Barbie w świecie wirtualnej sztuki! W ramach tej współpracy powstały 3 awatary NFT (ang. nonfungible tokens) Barbie i Kena. Można je kupić na aukcji internetowej - są dostępne za pośrednictwem Mattel Creations. Co można dzięki temu zyskać? Uczestnictwo w wyjątkowym momencie historii mody, która wkracza właśnie w nowy, wirtualny świat.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Możliwość kupienia 3 unikatowych awatarów to swego rodzaju ukłon w kierunku fanów kolekcjonowania wyjątkowych przedmiotów nie tylko w świecie analogowym, ale i cyfrowym. Na stylizacje każdego awatara składają się projekty z kolekcji dla dorosłych, jednak są szyte na miarę... lalki Barbie.

Materiały prasowe

Materiały prasowe

Materiały prasowe

Barbie x Balmain: niezwykła kolekcja kapsułowa 

Na nową kolekcję kapsułową Barbie x Balmain składa się ponad 50 elementów. W większości są to ubrania i akcesoria uniseksowe. Znajdziemy tam, typowe dla Balmain, akcenty takie jak: klasyczne logo w kształcie labiryntu, oversizowe dodatki i biżuterię. Zgadnijcie, jaka barwa króluje wśród projektów? Jest to oczywiście ulubiony kolor Barbie - róż w różnych odcieniach.

Dzięki nowatorskiej, nieprzewidywalnej i pełnej radości linii kreatywnej, za którą stoi Olivier Rousteing, dom mody Balmain to partner, który idealnie przekłada unikalną ikonografię Barbie na świat wirtualnej sztuki i mody użytkowej – twierdzi Richard Dickson, prezes i dyrektor operacyjny Mattel.

Materiały prasowe

Materiały prasowe

A jak na temat tej współpracy wypowiada się Dyrektor Kreatywny marki Balmain?

W tej współpracy najmocniej opieramy się na nowoczesnym francuskim stylu ostatnich kolekcji Balmain. Kolejny raz pokazujemy, że inspiruje nas przede wszystkim różnorodne, ekscytujące piękno, które na co dzień podziwiamy na paryskich bulwarach i alejach. Co więcej – ta kolekcja odrzuca wszelkie arbitralne ograniczenia dotyczące płci – jest niemal w całości uniseksowa. Zgodnie z jasnym przesłaniem Barbie – nic nas już nie powstrzyma! - mówi Olivier Rousteing.

Przyznajemy - cała ta koncepcja robi ogromne wrażenie! A projekty, no cóż, podziwiamy. Z ogromnym sentymentem.

Materiały prasowe

Więcej materiałów możecie obejrzeć m.in. na oficjalnym Instagramie marki Balmain.