Pamiętacie, jak na początku roku pisaliśmy, że Mattel wypuści na rynek nowe Barbie, z czego jedna będzie miała protezę, a inna poruszać się będzie na wózku inwalidzkim? A jeszcze wcześniej światło dzienne ujrzała Barbie w hidżabie. To nie koniec misji, jaką obrało amerykańskie przedsiębiorstwo produkujące najpopularniejsze lalki na świecie. Jej otwarcie na różnorodność trwa dalej i na rynku pojawi się także Barbie neutralna płciowo.

Zobacz także: Pierwsza Polka doczekała się własnej Barbie!

Będzie to nie tylko kolejny dowód na to, że Mattel chce odejść od stereotypów, jakie przyrosły do uwielbianych przez dziewczynki lalek. „Zabawki są lustrzanym odbiciem naszej kultury. A jeśli chcemy żyć w świecie celebrującym różnorodność, postanowiliśmy, że to najlepszy czas, aby stworzyć lalkę, która będzie wolna od szufladkowania” - mówi wiceprezes Mattel Fashion Doll Design, Kim Culmone.

Nowe, neutralne płciowo Barbie zostały pozbawione cech charakterystycznych dla kobiet i mężczyzn, czyli zarysu piersi, pełnych ust, wyraźnie zarysowanych rzęs, a w przypadku Kenów szerokiej szczęki i rozbudowanych ramion. Zamiast tego będzie można doczepić im włosy i założyć dowolne ubranie. W sumie stworzyć można około stu kombinacji. Co więcej, lalki bedą również dostępne w kilku odcieniach skóry.