Wakacje 2020 powoli dobiegają końca. Czas więc na małe podsumowanie! Jak co roku, Spotify opublikowało listę największych hitów lata. W ubiegłym roku pierwsze miejsce zestawienia należało do schaftera i jego kawałka hot coffee. Na podium znaleźli się również TEDE, Trill Pem i Tymek z utworem Rainman oraz Camila Cabello, Shawn Mendes i ich zmysłowa Señorita. Raperzy zajęli także na piąte, szóste i dziesiąte miejsce muzycznego rankingu. A jak jest w tym roku? Mimo tego, że lato 2020 zdecydowanie różniło się od poprzednich, to pewne rzeczy się nie zmieniły. W tym roku w słuchawkach i głośnikach Polaków znowu królował rap.

Lista hitów lata 2020 na Spotify

Wiemy już, czego najchętniej słuchali Polacy podczas wakacji 2020! Najgorętszym hitem tego lata okazał się utwór Polskie Tango w wykonaniu Taco Hemingwaya – liczba odtworzeń w tym wypadku sięga aż 10 milionów. Drugie miejsce wakacyjnego zestawienia Spotify należy do Quebonafide i Darii Zawiałow oraz ich wspólnego kawałka BUBBLETEA pochodzącego z albumu Romantic Psycho. Tuż za nim uplasowali się SB Maffija, Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk i Beteo, którzy podbili serca Polaków piosenką A nie pamiętasz jak?.

Na liście największych hitów lata 2020 opublikowanej przez Spotify nie zabrakło jednak nieco bardziej subtelnych brzmień. Na piątym miejscu znalazła się bowiem sanah oraz jej Melodia. To kolejny sukces na koncie 23-letniej artystki.

Co z zagranicznymi artystami? Jak się okazuje, szerokim gronem odbiorców w Polsce mogą pochwalić się Harry Styles – jego utwór Watermelon Sugar trafił na siódme miejsce zestawienia Spotify, a także The Weeknd. Piosenka Blinding Lights uplasowała się na ósmej pozycji listy. Całe zestawienie hitów lata 2020 od Spotify znajdziecie poniżej.

Hity lata 2020 w Polsce – pełne zestawienie Spotify

1. Taco Hemingway, Lanek – POLSKIE TANGO

2. Quebonafide, Daria Zawiałow – BUBBLETEA

3. SB Maffija, Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo – A nie pamiętasz jak?

Zobacz także:

4. Sobel – Impreza

5. sanah – Melodia

6. SB Maffija, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Białas, White 2115, Bedoes, Adi Nowak, Beteo, Mata, Solar – Hotel Maffija

7. Harry Styles – Watermelon Sugar

8. The Weeknd – Blinding Lights

9. White 2115 – Morgan

10. Reto, Kubi Producent – Billy Kid

Czego słuchaliśmy najchętniej w 2019 roku? Na czele rankingu Spotify znów Taco Hemingway >>>