Na Netfliksie dostępna jest już pierwsza część czwartego sezonu „You” z Pennem Badgleyem w roli stalkera, mordercy i fana literatury. Nie chcemy zdradzać za wiele, ale ta część zdecydowanie różni się od poprzednich, ponieważ Joe Goldberg (aka Jonathan Moore) traci kontrolę nad własnym życiem. Tym razem to główny bohater mierzy się z prześladowaniem. Tajemnicza osoba, która ma pewnego rodzaju obsesję na jego punkcie, kontaktuje się z nim za pośrednictwem aplikacji wyposażonej w zaskakującą funkcję. A mianowicie znikające wiadomości. Teraz wiele widzek i widzów zastanawia się, czy Evanesce, bo właśnie tak brzmi nazwa wspomnianej aplikacji, istnieje w prawdziwym życiu. A my znamy odpowiedź. 

Evanesce – jak działa aplikacja z 4. sezonu „Ty” / „You”?

Uwaga, bo ten akapit może zawierać spoilery dotyczące 4. sezonu „Ty”. Jak wspomniałyśmy na początku, Joe Goldberg ma stalkera, który odkrył jego prawdziwą tożsamość. Kontaktuje się z nim przez Evanesce. Ta aplikacja zdecydowanie różni się od innych komunikatorów, ponieważ wysłane przez użytkowników i użytkowniczki wiadomości znikają od razu po ich odczytaniu przez adresata czy adresatkę. W takim wypadku w zasadzie nie ma mowy o zrobieniu screena czy przekazaniu komunikatu komuś innemu. 

Czy aplikacja z 4. sezonu „Ty” / „You” istnieje naprawdę?

Biorąc pod uwagę sposób, w jaki korzystano z Evanesce w pierwszej części czwartego sezonu „You”, znikające wiadomości wydają się dość creepy. Mimo to wiele osób chciałoby skorzystać z tej aplikacji (chociażby wysyłając wiadomości do crusha). W związku z tym nic dziwnego, że w sieci pojawia się wiele pytań dotyczących tego, czy aplikacja z „Ty” istnieje także w prawdziwym życiu. Jeśli też jesteście zainteresowani, to – niestety – musimy was zmartwić. Aplikacja Evanesce została wymyślona przez twórców i twórczynie hitowego serialu Netfliksa. Nie możecie zainstalować jej na swoich telefonach. Natomiast niektórzy porównują ją do Snapchata, który wciąż cieszy się dużą popularnością.