Film „Barbie” nie wszedł jeszcze do kin, a już jest na najlepszej drodze do zostania hitem kinowym tego lata, a może nawet tego roku. Ten film już teraz daje nam wszystko, czego nawet nie wiedzieliśmy, że potrzebujemy w naszym życiu: od hymnu Barbie w wykonaniu Dua Lipy po Johna Cena w roli syreny i Issę Rae jako prezydentkę. Obsada tego filmu jest prawdziwie gwiazdorska – śmietanka Hollywood, którą już jesteśmy zauroczeni.

Tuż obok nieskazitelnych kreacji w stylu Barbiecore, które widzieliśmy podczas trasy promocyjnej filmu i viralowych zwiastunów z różowymi szpilkami, które wydają się naruszać prawa fizyki, czujemy, że już od jakiegoś czasu jesteśmy wkręcone w Barbiemanię. I jest nam z tym bardzo dobrze.

21 lipca każdy z nas będzie mógł zobaczyć i ocenić, czy życie w plastiku jest naprawdę tak fantastyczne. Barbie wreszcie zawita do kin i sami będzie można poczuć tą „Kenergy” która wisi w powietrzu od jakiegoś czasu. Patrząc jednak na cały marketing, obsadę składającą się z samych gwiazd, dowcipne komentarze i wywiady, a także wcześniejsze szumy o nominacji do Oscara, mamy pewność, że film odniesie sukces.

materiały prasowe Warner Bros

Ale jak to zwykle bywa z dobrymi rzeczami, już zastanawiamy się, czy dostaniemy kolejną dawkę różowej dopaminy w postaci filmu „Barbie 2”. Mimo że w sieci pojawiają się pogłoski, jesteśmy tutaj, by rozwiać wszelkie wątpliwości na temat tego, jak prawdopodobna jest kontynuacja przygód Barbie, a w tym także co Barbie osobiście o tym powiedziała.

Czy zatem możemy spodziewać się kolejnej ekstrawaganckiej przygody w „Barbie World”, wyreżyserowanej przez Gretę Gerwig?  Zapnijcie pasy, bo oto wszystko, co dotychczas wiemy o filmie „Barbie 2”.

Czy powstanie „Barbie 2”?

Na ten moment nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, jednak słyszymy wiele rozmów i pytań na temat kolejnej części. W niedawnej rozmowie z czasopismem „Time“, Margot Robbie powiedziała: Na ten moment może to pójść w milion różnych kierunków, jednak uważam, że można wpaść w pułapkę, jeśli podczas planowania i pracy nad pierwszym filmem, jednocześnie myślisz o kontynuacjach.

Zobacz także:

Brzmi to zachowawczo, ale daje trochę nadziei… Co więcej, według magazynu „Time”, dyrektor generalny firmy Mattel – Ynon Kreiz, jest pozytywnie nastawiony do kontynuacji produkcji.

materiały prasowe Warner Bros

W listopadzie 2022 roku Great Gerwig w wywiadzie dla Variety powiedziała, że byłoby to „ekscytujące” zobaczyć więcej filmów o Barbie w przyszłości. Kiedy zapytano ją, czy w planie było nakręcenie filmu jako początku dłuższego sequelu, odpowiedziała, śmiejąc się: Nie mogę odpowiedzieć na te wszystkie pytania!. Oraz dodała: Oczywiście, oznaczałoby to ekscytujące perspektywy.

Hmm… Interesujące… Patrząc na hype, jaki udało się stworzyć, zanim film jeszcze wszedł do kin, są na to bardzo duże szanse, więc pozostańmy optymistyczni. Nawet jeśli kontynuacja miałaby miejsce, musielibyśmy trochę poczekać: najprawdopodobniej wszystkie plany zostaną wstrzymane aż do czasu rozwiązania strajków SAG-AFTRA i WGA. 

„Barbie 2”: o czym byłaby kontynuacja?

Jak wspomniano wcześniej, Margot sama powiedziała, że historia może pójść w naprawdę różnych kierunkach. Co na razie wiemy na temat pierwszego filmu to to, że pierwszy raz zobaczymy Barbie poza światem z bajki. Postać tytułowa wyruszy w podróż i będzie musiała zmierzyć się z wyzwaniami świata rzeczywistego.

Musimy poczekać jeszcze kilka dni, aby zobaczyć i przekonać się, gdzie doprowadzi Barbie jej podróż i jak zakończy się pierwsza część. Plotki krążące po sieci mówią, że spin-off skupiony na postaci Kena może mieć sens.

Podobnie jak w pierwszej, potencjalna druga część filmu mogłaby kontynuować pomysł z umieszczeniem lalki w innym świecie. Może będzie to znów świat rzeczywisty, a może zupełnie nowe uniwersum. Na tym etapie wszystko jest tylko spekulacją, jednak możemy mieć nadzieję.

Mimo braku jakichkolwiek konkretnych oficjalnych informacji, podczas wywiadu z ET, Ryan Gosling odpowiedział na pytanie dotyczące sequelu: Nie wiem, musielibyście zapytać Gretę. Ja chętnie pracowałbym z nią i Margot przy każdym projekcie.

Muzyka dla naszych uszu. Teraz możemy cieszyć się zwiastunem filmu i odliczać dni na palcach jednej ręki do jego premiery. Wskakuj Barbie, bo zaraz pora jechać do kina.