Według najnowszych informacji podanych przez „The Hollywood Reporter”, Kit Harington dołączył do obsady spin-offa „Gry o tron”. Produkcja HBO ma skupić się na kontynuacji losów granego przez niego bohatera – Jona Snowa. Podobno aktor jest gotowy do powrotu na plan. Teoretycznie projekt może otworzyć drzwi również dla innych postaci z uniwersum kultowego serialu fantasy, m.in. Aryi Stark (Maisie Williams), Sansy Stark (Sophie Turner) i Brienne z Tarth (Gwendoline Christie).

Kit Harington powróci do „Gry o Tron” jako Jon Snow?

Serial „Gra o tron” cieszył się ogromną popularnością, ale jak to bywa w przypadku wielkich produkcji, oczekiwania widzów i widzek wzrastają z każdym kolejnym sezonem. W ostatniej części Jon poznaje swoje prawdziwe imię –  Aegon Targaryen. Poza tym, odkrywa fakt, że może być spadkobiercą Żelaznego Tronu. Seria zakończyła się jego wygnaniem z Westeros i ucieczką. Niestety finał nie spodobał się fanom i fankom do tego stopnia, że tysiące osób podpisały petycję o stworzenie nowego sezonu.

Dwukrotnie nominowany do nagrody Emmy za rolę bohatera walczącego w obronie szlachetnych wartości swojej rodziny w brutalnym świecie, Kit Harington ma znów wrócić do swojej roli uwielbianego Jona Snowa, otwierając w ten sposób na nowo to, co wielu uważało za odpowiedni finał. Jak podaje „The Hollywood Reporter”, historia osadzona zostanie po wydarzeniach z oryginalnej serii. Jednak ani HBO, ani Harington nie skomentowali gorących informacji, które obiegły sieć i rozpaliły umysły. Od ukończenia ostatniego sezonu „Gry o tron”, Harington pojawił się w uniwersum Marvela, występując w produkcji „Eternals” (2021) o superbohaterach. Ostatnio zagrał także główną rolę w sztuce teatralnej na podstawie dzieła Williama Szekspira „Henryk V” w londyńskim Donmar Warehouse.

„Ród Smoka” – sequel serialu „Gra o Tron”

Ponowna współpraca z Kitem Haringtonem miałaby być pierwszym projektem tak bezpośrednio nawiązującym do oryginalnej serii. HBO tworzy już inne seriale związane z historią, która urzeka widzów od prawie dekady. Jest nim m.in.Ród smoka z Mattem Smithem („Doktor Who”, „The Crown”) i Olivią Cooke („Player One”, „Bates Motel”), którego premiera zapowiedziana jest na 21 sierpnia. Wydarzenia rozgrywają się 200 lat przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron” i opowiadają o wczesnych losach rodziny Targaryenów. Ten rozwijający się projekt reprezentuje nowy, intrygujący kierunek w kreowaniu przez HBO świata fantasy stworzonego przez pisarza George'a R.R. Martina. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Rodu smoka”.