Na temat dbania o dłonie i pielęgnacji paznokci krąży wiele mitów i legend (nie tylko zresztą na ten temat, wiadomo). Na pewno słyszałyście choćby o tym, że powinno się robić przerwy od ciągłego malowania paznokci, bo muszą one „pooddychać”. Z tego samego powodu mówi się też, że nie powinno się robić hybrydy za hybrydą. Czy to prawda? Postanowiłyśmy zapytać o to eksperta. I zwróciłyśmy się do nail masterki z warszawskiego salonu urody Eyebar. Nasze wątpliwości rozwiała Dominika Chodkiewicz, która poradziła także, jak prawidłowo dbać o paznokcie, żeby nie rozdwajały się i były zdrowe. I podpowiedziała, jaki manicure latem 2021 jest najmodniejszy.

Prawdy i mity na temat pielęgnacji dłoni i malowania paznokci

Zacznijmy od częstotliwości malowania, bo właśnie ten temat budzi najwięcej wątpliwości. A okazuje się, że mitem jest, że nie wolno malować paznokci bez przerwy. To samo dotyczy ciągłego noszenia hybrydy.

„Płytka paznokciowa jest wytworem rogowym, martwym. Nie ma przeciwwskazań do ciągłego noszenia stylizacji, o ile paznokcie nie zostały zniszczone lub nie są wyjątkowo przesuszone” – mówi nail masterka Eyebar, Dominika Chodkiewicz. I dodaje: „Może stać się tak w sytuacji zbyt długiego odmaczania hybrydy w acetonie lub przepiłowaniu płytki frezarką. Nie zapominajmy o tym, że nie nakładamy stylizacji ciągle na tą samą powierzchnie, ponieważ płytka rośnie. Aby pozostawała w dobrej kondycji warto wspomagać się odpowiednią pielęgnacją.

Zaznacza jednak, że stylizacji nie nakładamy przecież na tę samą powierzchnię, ponieważ płytka paznokcia stale rośnie. A także, że w trosce o dobrą kondycję płytki, powinnyśmy postawić na odpowiednią pielęgnację. Co to dokładnie oznacza? Już wyjaśniamy.

Jak prawidłowo dbać o paznokcie, żeby były mocne?

Przede wszyskim nie powinno się zapominać o codziennym smarowaniu dłoni kremem i nakładaniu oliwki na płytkę paznokcia oraz skórki. Nie bez znaczenia jest także codzienna dieta. „Warto zadbać o odżywienie paznokci od środka” – podkreśla ekspertka salonu Eyebar, radząc, by odżywiać się zdrowo, pić optymalną ilość wody, a w razie potrzeby przyjmować także suplementy. „Pamiętajmy także o tym, by prace domowe wykonywać w rękawiczkach, aby nie narażać dłoni i paznokci na kontakt ze szkodliwą chemią” – dodaje. 

Co zrobić, gdy paznokcie się rozdwajają?

Na odpowiednią pielęgnację koniecznie trzeba postawić w sytuacji, gdy nasze paznokcie się rozdwajają. Dzieje się tak na skutek nadmiernego przesuszenia i utraty lipidów. By temu zapobiec, smarowanie kremem i oliwką to podstawa! „Paznokcie powinny być także regularnie skracane” – radzi ekspertka i dodaje, że, by zabezpieczyć płytkę od zewnątrz można nałożyć na nią odżywkę albo... hybrydę. Na podstawie tej wypowiedzi same możecie więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy hybryda jest dla paznokci szkodliwa. 


fot. materiały prasowe Eyebar

Modne paznokcie na lato 2021 – Trendy

A skoro bez obaw można wybrać się do salonu (tak jak zrobiłam ja, idąc na hybrydę właśnie do salonu Eyebar), warto wiedzieć, na jaką stylizację najlepiej postawić tego lata. „Jedną z topowych stylizacji jest french manicure, ale w nowoczesnej formie” – mówi Dominika Chodkiewicz. I wyjaśnia, że chodzi o to, by zrezygnować z białego paska na rzecz akcentu w odważniejszych kolorach – neonowo różowym albo pomarańczowym. W tym sezonie stawiamy na neon french manicure! „Kolejnym trendem są abstrakcyjne wzory – kilka kropek czy pasków może sprawić, że nasza stylizacja będzie wyglądać zdecydowanie ciekawej. Modne jest łamanie reguł w manicure” – przekonuje. I dodaje: „W salonach Eyebar dostępna jest kolekcja OPI Hollywood, na którą składają się ciepłe pastelowe odcienie, nowoczesne odcienie błękitu oraz ekstrawagancka zieleń. Numer jeden wśród kolorów tego lata to chabrowy i szałwiowy”. To jaką stylizację wybieracie?

Zobacz także: