Neon French manicure – modne paznokcie na 2021 rok. Ożywcze!

Zapomnijcie o klasycznym francuskim manicure w nobliwych stonowanych kolorach. Bo choć French manicure wraca do łask, to w całkiem nowym, bardzo energetycznym wydaniu. Rok 2021 będzie należał do neon French manicure, czyli paznokci malowanych w stylu francuskim, tyle, że w żywych, energetycznych kolorach. Na prowadzenie wychodzi soczysty pomarańcz.

Trend nie jest absolutną nowością. Już na początku jesieni ubiegłego roku neon French manicure nosiły Kendall Jenner, a następnie Kylie Jenner. Pierwsza postawiła na końcówki paznokci w niebieskim kolorze, druga – jedną dłoń pomalowała na pomarańczowo, drugą na zielono. Latem modny był z kolei pastelowy French (jego fanką była m.in. Camilla Cabello). Łódki na paznokciach przyjmowały wówczas rozbielone, cukierkowe kolory – niezależnie od tego, czy wszystkie paznokcie były pomalowane tak samo, czy każdy z nich utrzymany był w innym odcieniu (tak, by razem tworzyły tęczę). Dziś nie tylko wciąż mamy  ochotę na kolory, to jeszcze, chcemy je trochę podkręcić. Stąd właśnie popularność neon French manicure.

Neon French manicure – Jak go zrobić?

Jak zrobić taki manicure? To nie takie trudne. Robi się to praktycznie tak samo jak w przypadku klasycznego frencha, tyle że sięga się po lakiery w innych kolorach – a właściwie jeden stosunkowo neutralny – najlepiej pudroworożowy albo nude – i drugi – w kolorze fluo – najlepiej wspomnianym już pomarańczowym, choć na topie jest także neonowy róż oraz żołty. To właśnie te trzy neonowe kolory królują teraz na paznokciach na Instagramie. Pod hasztagiem #neonfrenchnails kryją się już tysiące zdjęć i liczba ta stale rośnie. Nietrudno więc o inspiracje. Najciekawsze zdjęcia zgromadziliśmy dla was w naszej galerii.

Velvet nails – ten trend króluje teraz na Instagramie >>>

Wracając jednak to samego malowania paznokci. By zrobić neon French manicure, najpierw płytkę paznokcia malujemy na netralny – różowy lub beżowy kolor, a następnie na jego końcówce malujemy łódkę, używając do tego drugiego lakieru, w kontrastowym neonowym kolorze. Jeśli brak nam wprawy możemy skorzystać ze specjalnych naklejek przeznaczonych do tradycyjnyego frencha. Całość można pokryć bezbarwnym, ale nadający paznokciom połysk top coatem, który przedłuży trwałość lakieru. I gotowe! 

Neon French manicure sprawdzi się zarówno na paznokciach długich, jak i krótkich. Zaokrąglonych albo – zgodnie z niedawną modą, którą pokochała Bella Hadid – spiłowany na wzór prostokąta. Wybór należy do was.