Modne paznokcie na lato 2020: Pastelowy french manicure – świeże spojrzenie na klasykę 

Czy wiecie, że francuski manicure, czyli w skrócie french, popularnością cieszy się już od 1975 roku? To właśnie wtedy założyciel kosmetycznej marki ORLY i manikiurzysta gwiazd Jeff Pink, wymyślili go dla aktorek Hollywood, które na planie filmowym miały stawiać się wówczas z paznokciami zadbanymi i neutralnymi zarazem. Kwestią czasu było, by french pokochały także inne kobiety – i to na całym świecie!

Delikatne paznokcie żelowe i hybrydowe. Najładniejsze delikatne wzory i zdobienia na paznokcie >>>

Francuski manicure w całkiem nowym wydaniu

Teraz francuski manicure przeżywa swój wielki powrót. Bo choć nigdy nie wychodził z mody, w ubiegłym roku zrobiło się o nim szczególnie głośno. Między innymi za sprawą projektantów mody, którzy zafundowali go modelkom, zaangażowanym do pokazów kolekcji na jesień-zimę 2019/20. Nie byliby jednak sobą, gdyby trochę nie namieszali. Po pierwsze, nie tylko obcinali paznokcie na półokrągło, ale i piłowali je w zupełnie nowe kształty. U Marty Jakubowski na przykład paznokcie spiłowane na półokrągło były tylko z jednej strony, podczas gdy druga połowa płytki spiłowana była tak, by tworzyła kąt prosty. Projektanci (a właściwie zatrudnieni przez nich manikiurzyści) wpadli także na pomysł, by paznokcie malować nie tylko na kolor nude z białą łódką (jak w klasycznym francuskim manicure), ale i na inne, nawet najbardziej szalone odcienie. Pomysł nie tylko się przyjął, ale i ewoluował – tego lata najmodniejszym manicure jest french w pastelowym wydaniu. Potrzebujecie dowodów? Zajrzyjcie na Instagram, gdzie pod hasztagiem #pastelfrench kryją się setki zdjęć publikowane ostanio przez influencerki. Fanką pastelowego frencha jest choćby Camila Coelho, której zdjęcie w pastelowych paznokciach doczekało się ponad 140 tysięcy polubień! I liczba ta stale rośnie.

Jak zrobić pastelowy francuski manicure?

Chciałybyście pójść w jej ślady? Nic prostszego. Zrobienie pastelowego francuskiego manicure nie należy do najtrudniejszych. Paznokcie maluje się tak samo, jak w przypadku klasycznego frencha, tyle że wykorzystuje się do tego lakiery w pastelowych kolorach. Najpierw należy pomalować końcówki paznokci (tak by powstały charakterystyczne półksiężyce), używając do tego właśnie pastelowych lakierów. Jeśli brak wam wprawy, naklejcie na płytkę paznokcia specjalne naklejki, które pomogą wam zrobić wszystko precyzyjnie.

Kiedy końcówki wyschną, całe paznokcie należy pomalować bezbarwną emalią i... gotowe! Alternatywa? Paznokcie można pomalować także na kryjący kolor – na przykład szary. Wówczas półksiężyce malujemy dopiero na końcu. Końcówki paznokci mogą być pomalowane wszystkie na ten sam pastelowy kolor, albo każdy z palców może być pomalowany lakierem w innym pastelowym odcieniu. Najlepiej zresztą zobaczcie same. Inspiracje znajdziecie w naszej galerii. 

Trendy wiosna 2020: Slanted French Manicure – trend w mani, dzięki któremu paznokcie wydają się dłuższe >>>