Delikatne paznokcie żelowe - najmodniejsze wzorki

Delikatne wzory na paznokcie mogą przyjmować zupełnie różne formy, od kwiatków, aż po tradycyjny french i proste linie. W przypadku manicure ślubnego, w cenie często są także kryształki dopasowane do zdobień na samej sukience. Obecnie w internecie, drogeriach i sklepach sprzedających wyłącznie akcesoria do paznokci znaleźć można różnego rodzaju naklejki pozwalające na stworzenie eleganckiego efektu bez specjalnych umiejętności.

Od kilku lat szczególną popularnością cieszą się delikatne paznokcie w stylu ombre. Zazwyczaj użyta baza kolorystyczna jest beżowa, a lakier na końcu płytki - biały. Za pomocą gąbeczki lub specjalnego pędzelka można sprawić, że oba kolory będą płynnie się łączyć, tworząc bardzo delikatny i elegancki efekt sprawdzający się niezależnie od okoliczności.

 

Delikatne paznokcie hybrydowe - najładniejsze wzory

Zdobienia na paznokciach żelowych i hybrydowych mogą wyglądać dokładnie tak samo. Różnica pomiędzy tymi metodami wynika z faktu, że żel stanowi często bazę pozwalającą na przedłużenie płytki. Na tak przygotowaną formę można następnie nałożyć dowolny lakier, w tym również hybrydowy. Sama hybryda sprawdza się świetnie także nałożona bezpośrednio na naturalną płytkę, ale taka opcja jest wybierana głównie przez osoby o krótkich paznokciach lub takich, które na ogól się nie łamią i mogą być zapuszczone do satysfakcjonującej długości. 

Oprócz biało-beżowego ombre, delikatne paznokcie mogą być zdobione również różnego rodzaju geometrycznymi wzorami, od kółek, aż po paski. Często taki motyw pojawia się tylko na jednym paznokciu i zazwyczaj jest to palec serdeczny. Reszta natomiast zostaje pomalowana beżowym lub jasnoróżowym lakierem.

Delikatne wzory na paznokcie - zainspiruj się

Żyjemy w czasach, w których inspiracje otaczają nas z niemal każdej strony. Tak samo jest również w przypadku delikatnych paznokci. W social mediach regularnie pojawiają się setki zdjęć przedstawiających zdobienia, które sprawdzą się doskonale zarówno w pracy, jak i szkole. Obecnie mamy również dostęp do licznych filmów instruktażowych tłumaczących sposób wykonania takiego manicure we własnym domu. Jest to ogromna pomoc zarówno dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze zdobieniem paznokci, jak i wprawionych artystów szukających nowych inspiracji.

Delikatne zdobienie paznokci, które namalujesz sama

Samodzielne wykonanie delikatnych paznokci żelowych lub hybrydowych nie stanowi najmniejszego problemu. Oczywiście, przeszkodą może być brak odpowiedniego sprzętu lub podstawowej wiedzy o robieniu manicure hybrydowego, jednak tego możesz się dowiedzieć z jednego z tysiąca tutorialów opublikowanych w sieci. Hybryda jest o tyle przyjemna w pracy, że nie zastyga tak, jak tradycyjny lakier. Pozwala ona zatem na wyrysowanie nawet najbardziej szczegółowych wzorów bez obawy o zepsucie całego efektu. Jeśli coś się nie uda, możesz zetrzeć całość zwykłym wacikiem lub papierem i rozpocząć od nowa.

Zobacz także:

Istnieją liczne delikatne wzory na paznokcie, które można wykonać samodzielnie. Pierwszym z nich są subtelne kropki. Dobrym sposobem na stworzenie takiego motywu jest zastosowanie specjalnej sondy lub zaokrąglonej końcówki od zwykłej wsuwki. Wówczas kropki wyjdą perfekcyjnie równe.

 

Samodzielnie można wykonać również niezwykle modne ombre. W tym celu przyda się gąbka z bardzo drobnymi oczkami lub pędzelek w stylu wachlarza. Istnieje także opcja łączenia obu kolorów na bieżąco z użyciem pędzelków znajdujących się w opakowaniach lakierów. Jeśli jednak zdecydujesz się na gąbkę, pamiętaj, że najpierw należy pomalować paznokieć na jeden kolor, utrwalić, a dopiero później zacząć stemplowanie drugim. Dobrym pomysłem jest także zabezpieczenie okolic paznokcia przed zabrudzeniem za pomocą zwykłego kleju biurowego.

Modne kolory paznokci na wiosnę 2020 - musicie je przetestować! >>>