Depilacja laserowa to bardzo wygodne rozwiązanie, które trwale usuwa włoski. Potrzeba około 5 zabiegów (czasami więcej), aby raz na zawsze pozbyć się owłosienia. Oczywiście co jakiś czas należy zrobić dodatkowy zabieg, aby „przypomnieć” skórze laser. Depilacja laserowa nie tylko zapewnia komfort, gładkie ciało i brak zamartwiania się o codzienne golenie nóg itd., ale rozwiązuje też inne kwestie. Przede wszystkim to zabieg dedykowany osobom, które mają nadmierne owłosienie – można go wykonać na każdą partię ciała, w tym twarz i okolice intymne. Dodatkowo, depilacja pomaga wtedy, gdy włoski wrastają w skórę, czasami przez to powstają stany zapalne – laser likwiduje włosy i wycisza stany zapalne.

Na rynku istnieje ogromny wybór zabiegów depilacji laserowej, a także wiele informacji, które czasami mogą wprowadzić nas w błąd. Jedną z nich jest to, czy depilacja laserowa latem jest bezpieczna. Poniżej znajdziecie wyjaśnienie, czy można poddać się zabiegowi trwałego usuwania włosków w cieplejsze dni! Wraz z ekspertem – Lidą Kwiatkowską, właścicielką kliniki Elite, rozwiewamy wszystkie wątpliwości.

Czy można zrobić depilację laserową latem?

Istnieje wiele mitów na temat depilacji laserowej. Odpowiedź na pytanie, czy można zrobić depilację laserową latem jest twierdząca, jednak istnieją rzeczy, o których należy pamiętać oraz kilka bezdyskusyjnych zasad. Między zabiegami nie można się opalać, ponieważ grozi to bolesnymi poparzeniami i trwałymi przebarwieniami. Przykładowo – gdybyśmy wykonali zabieg na opalonej skórze i doszłoby do kontaktu z laserem, poparzona już skóra potraktowana laserem będzie nie tylko boleć, ale w tym miejscu powstaną nieestetyczne blizny. Nie warto więc oszukiwać, bo ten system jest po prostu nie do przeskoczenia. Należy też być w 100% szczerą, wypełniając kartę przed zabiegiem depilacji i odpowiadając na pytania kosmetyczki – prędzej czy później wyjdzie na jaw to, że opalałyśmy się, ale na tym etapie możemy zrobić sobie dużą krzywdę, dlatego nie warto.

Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych: co stosować na zaczerwienienia po goleniu bikini? Najlepsze kremy, maści i domowe sposoby >>>

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna latem?

Wiele osób ma wątpliwości, czy depilacja laserowa latem jest bezpieczna. – Depilacja latem jest bezpieczna tak długo, jak chronimy od słońca obszar poddawany zabiegowi – tłumaczy Lidia Kwiatkowska, właścicielka warszawskich klinik laserowych Elite. Co to znaczy? Bezpośrednio po zabiegu należy zakrywać miejsca, które zostały wydepilowane i nie opalać się. Dlatego jeżeli planujecie wakacje w tym sezonie, depilacja laserowa nie jest możliwa. Ale jeśli spędzacie lato w mieście i nie będziecie opalać się na balkonie, działce lub gdziekolwiek indziej, możecie spokojnie zafundować sobie depilację laserową latem.

Depilacja laserowa latem – jakich zasad trzeba przestrzegać i o czym należy pamiętać

Podstawową zasadą, o której wspomniałyśmy już wcześniej już, jest to, aby powstrzymać się od opalania. – Należy pamiętać, aby nie eksponować okolic poddanych depilacji laserowej na słońce, utrzymywać okres 4 tygodni przed i po zabiegu bez opalania – przypomina Lidia Kwiatkowska z kliniki Elite. Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby używać kremów z wysokim filtrem (minimum SPF50), które ochronią naszą skórę poddawaną zabiegowi przed szkodliwym działaniem słońca, przebarwieniami i poparzeniami słonecznymi.

Depilacja laserem latem – czy jest bardziej bolesna?

Depilacja laserem jest zdecydowanie odczuwalna, ale poziom bólu to bardzo indywidualna kwestia, która zależy nie tylko od progu bólu każdej osoby, ale także dobranych parametrów lasera oraz depilowanych miejsc. Najbardziej wrażliwe na depilację laserową obszary to np. okolice bikini, przód łydek, okolice kostek – generalnie te miejsca, gdzie skóra jest bardzo cienka. Nie ma różnicy, czy zabieg jest wykonywany zimą czy latem. Na szczęście w każdej chwili możecie poprosić kosmetologa o chwilę przerwy. Uczucie depilacji laserowej przypomina wbijanie igiełek w skórę – na szczęście jeden „strzał” laserem trwa kilka sekund, dlatego jest to do wytrzymania. Tuż po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia, co jest zupełnie naturalne. Zaczerwienienia znikają po kilku dniach.