„And Just Like That”: I tak po prostu… bez Biga?

Pamiętacie, jak ponad miesiąc temu do sieci trafiły zdjęcia z planu serialu „I tak po prostu...”, na których Carrie całuje się z mężczyzną, ale nie jest on granym przez Chrisa Notha Mr. Bigiem? Fotosy, na których JAKIŚ OBCY MĘŻCZYZNA przytula i całuje Sarah Jessicę Parker, wzbudziły ogromne emocje wśród fanek i fanów. Jak się okazało, ten obcy mężczyzna to amerykański aktor Jon Tenney, którego możecie kojarzyć ze „Skandalu” czy „Mrocznych zagadek Los Angeles” (współpracował już z Parker przy serialu „Sprawiedliwi” z 1990 r., oboje pojawili się też w serii krótkich podcastów zrealizowanych w czasie pandemii „The Pack Podcast”).

Choć Tenney na pewno dołączył do obsady serialu, jego rola wciąż nie została ujawniona. Pierwsze przypuszczenia fanek i fanów show szły w stronę „to koniec związku Carrie i Biga”. Po obejrzeniu oficjalnego trailera „nowego rozdziału” „Seksu w wielkim mieście”, wnioski idą jednak w stronę: „boimy się o niego”. Dlaczego? Powodów jest kilka:

  1. Wspomniany już pocałunek Carrie z mężczyzną, który NIE JEST MR. BIGIEM.
  2. Zanim ogłoszono, że opowieść o Carrie i jej przyjaciółkach będzie kontynuowana w formie serialu na platformie HBO, mówiono o 3. części wielkoekranowego „Seksu w wielkim mieście”. Jak donosiły plotkarskie portale, to właśnie w 3., kinowej wersji SATC, scenarzyści postanowili uśmiercić mężczyznę życia Carrie. I gdyby nie fakt, że kinowa wersja nie powstała, prawdopodobnie już by było po nim.
  3. W zwiastunie „I tak po prostu...” widać, że Big daje z siebie wszystko na rowerku treningowym. Wiadomo, sport to zdrowie. Ale z drugiej strony - co za dużo, to niezdrowo. A że Big w przeszłości miał problemy z sercem… wszyscy wiedzą, co to może oznaczać.

„And Just Like That”: I tak po prostu… bez Samanthy Jones

Kolejne odcinki przygód Carrie (Sarah Jesscia Parker), Charlotte (Kristin Davis) i Mirandy (Cynthia Nixon) były kręcone na ulicach Nowego Jorku, ale na pewno pojawią się też kadry z Paryża. Niestety na ekranie nie zobaczymy Samanthy, w której postać wcielała się dotąd Kim Catrall. Aktorka od lat zapewniała, że nie zamierza wrócić do produkcji ze względu na kiepskie stosunki z pozostałymi aktorkami. Jak się dowiedzieliśmy, scenarzyści serii wysłali Samanthę do Londynu, by uzasadnić jej nieobecność w „And Just Like That…”.

Do grona przyjaciółek Carrie dołączyła za to Nicole Ari Parker, która wcieliła się w postać niejakiej Lisy Todd Wexley (wielbiciele SATC już ochrzcili ją „nową Samanthą”).

„And Just Like That” / „I tak po prostu” – kiedy premiera? Zobacz zwiastun

Premiera 10-odcinkowej serii „I tak po prostu...” stworzonej przez Michaela Patricka Kinga (odpowiedzialnego również za kinowe produkcje SATC i SATC 2), zaplanowana została na 9 grudnia na HBO Go. Jeszcze chwilę musimy więc poczekać na rozwiązanie zagadki dotyczącej losów męża Carrie.. W tak zwanym międzyczasie obejrzyjcie trailer i sami oceńcie, czy Big ma szanse przetrwać ten sezon.