„Squid Game” to nie tylko najpopularniejszy serial Netflixa w ostatnim czasie, ale w ogóle. Na czym polega fenomen tego niekwestionowanego hitu? Obraz jest dość mroczny i pełen przemocy. Z tego powodu łączy się go z takimi tytułami jak „Igrzyska Śmierci”, „Czarne lustro” i „Parasite”. Reżyser i scenarzysta Hwang Dong-hyuk wymyślił go jednak już w 2008 roku, czyli na długo przed powstaniem wymienionych wcześniej produkcji. Może zatem wpływ miały na niego nie podobne obrazy z ekranu, a książka mistrza horroru Stephena Kinga, który swoją grę o śmierć i życie, w której zwycięzca może być tylko jeden, opisał w powieści „Wielki marsz”?

„Squid Game 2” – kontynuacja hitu Netflixa oficjalnie potwierdzona 

W zasadzie nie było innego wyjścia. Ta produkcja, która okazała się światowym fenomenem, musi doczekać się kontynuacji. I doczeka. Dziś twórca „Squid Game”, czyli Hwang Dong-hyuk, w rozmowie z AP potwierdził, że powstanie drugi sezon. Przyznał, że była tak ogromna presja, by kontynuować produkcje, że nie miał wyjścia.

Rzeczywiście będzie drugi sezon. Teraz powstaje w mojej głowie. Jestem w trakcie planowania. Więc jest za wcześnie, aby powiedzieć, kiedy można się spodziewać premiery. W każdym razie obiecuję, że Gi-Hun wróci i zrobi coś dla świata - powiedział Hwang Dong-hyuk.

Na pewno możemy się więc spodziewać, że przed Gi-Hunem sporo przygód. Co jeszcze może wydarzyć się w kontynuacji?

„Squid Game 2” – Jaka historia kryje się za czerwonymi kombinezonami?

Jednym z najbardziej charakterystycznych strojów, jakie zobaczyliśmy w serialu „Squid Game”, są czerwone kombinezony pracowników nadzorujących uczestników gry. Dowiedzieliśmy się, że wśród nich panuje pewnego rodzaju hierarchia, której symbolami są: kółko dla robotników wykonujących brudną robotę, trójkąt dla żołnierzy odpowiedzialnych za utrzymanie porządku i kwadrat dla bezpośrednich przełożonych. Jednak do końca gry nie ma żadnego wyjaśnienia, skąd ci henchmani się wzięli. Ta tajemnicza kwestia sprawiła, że oglądający zaczęli tworzyć własne teorie na ten temat. Jedni uważają, że stają się nimi gracze, drudzy obstawiają, że mają związek z czerwoną kopertą z procesu rekrutacji. Czy któraś z tych teorii pokrywa się z zamysłem twórców? Tego nie wiemy, ale bez wątpienia jest to jedno z pytań, na które mogłaby się pojawić odpowiedź właśnie w drugim sezonie serialu „Squid Game”.

„Squid Game 2” – Czy Squid Game ma też swoje wersje w innych krajach?

„Konkurs w Korei był najlepszy” – to zdanie padło w jednym odcinków.

Czy w takim razie koreańska gra ma także swoje wersje poza granicami kraju? Odpowiedź na to pytanie może stać się pretekstem do stworzenia ciekawego wątku w kontynuacji serialu „Squid Game”.

„Squid Game 2” – Kim są dla siebie Oh Il Nam i Seong Gi Hun?

Te dwie postaci mają przed nami wiele tajemnic. Jednak fanów i fanki serialu najbardziej zaczął interesować związek pomiędzy bohaterami. Czy Oh Il Nam ma bliski związek z matką Seong Gi Huna, ponieważ mają takie samo nazwisko? To natomiast nasuwa kolejne. Czy Seong Gi Hun jest tak naprawdę synem uczestnika nr 001? A może to zupełnie błędna interpretacja? I ich relacja jest na zupełnie innej stopie. Czy istnieje szansa, że Oh Il Nam i Seong Gi Hun są w związku? Być może żadna z tez postawionych przez widzów i widzki nie jest prawdziwa, ale wyjaśnienie tego wątku przez twórców serialu mogłyby być ciekawym elementem fabuły „Squid Game 2”.

„Squid Game 2” – Czy Hwang Jun-Ho przeżył?

Wszyscy byliśmy rozczarowani, gdy detektyw Hwang Jun-Ho został zastrzelony. Naturalne było, że uznaliśmy tę postać za martwą i nie zastanawialiśmy się nad jej dalszymi losami. Pojawiły się jednak głosy, że prawda może być całkiem inna. Jeżeli przyjrzymy się bliżej scenie, w której rzekomo zginął Hwang Jun-Ho, to zdamy sobie sprawę, że kula uderzyła go w ramię, zanim spadł z klifu. Czy zatem naprawdę nie żyje? A może wciąż żyje? Zdecydowanie mamy nadzieję, że w „Squid Game 2” pojawi wyjaśnienie tej historii.

Zobacz także:

„Squid Game 2” – Jak to się stało, że Hwang In Ho stał się Liderem?

Lider, tak zwany Front Man, to osoba, która wie na temat gry wszystko. W jaki sposób posiadła tajemną wiedzę i jak zyskała tę pozycję, to jednak kolejne pytania bez odpowiedzi. Dlaczego zwycięzca gry ma z nią dalej związek? To jedna z ważniejszych kwestii, które mogłyby być poruszony w „Squid Game 2”.

„Squid Game 2” – Czy Ali Abdul żyje?

Oglądający i oglądające serial „Squid Game” na każdym kroku dopatrują się jakiegoś podstępu ze strony twórców. Śmierć Hwang Jun-Ho nie jest jedyną, jaką stawiają pod znakiem zapytania. W wątpliwość poddają również odejście Ali Abdula. Jego śmierć wynikała ze zdrady Cho Sang Woo. Nie widzieliśmy jednak, jak poplecznik zastrzelił go na śmierć, a jedynie strzał z pistoletu. Następnie mogliśmy zobaczyć jego ciało w  trumnie. Dla większości widzów ta sytuacja była bardzo klarowana. Znaleźli się jednak sceptycy, który liczą na bardziej szczegółowe objaśnienie wydarzeń. Mają także więcej pytań związanych z tą postacią. Co z jego rodziną? Czy wrócili bezpiecznie do domu, czy postanowili zostać? Moglibyśmy się o tym przekonać w „Squid Game 2”.

„Squid Game 2” – Kim są goście VIP?

Kto ma takie wpływy i kontakty, że może być gościem VIP? Tożsamość oglądających grę nie jest znana, ale można się domyślać, że muszą to być ludzie darzeni ogromnym zaufaniem, którzy z jakiś powodów są na tyle uprzywilejowani, żeby mieć dostęp do widowiska. Czy twórcy mają w rękawie ciekawą odpowiedź na to pytanie?

„Squid Game 2” – Dlaczego śmierć Sae Byeok nie została ogłoszona?

Kolejne pytanie, które nie daje spokoju fanom i fankom serialu „Squid Game” dotyczy śmierci Sae Byeok. Dlaczego nie została ogłoszona? Oglądający i oglądające nie mieli wątpliwości, że zginęła. Mimo to gra nie ogłosiła jej śmierci. Czy to znaczy, że w „Squid Game 2” ta postać powróci?

„Squid Game 2” – Czy bliscy dowiadują się o śmierci graczy?

W finale zobaczyliśmy matkę Cho Sang-woo, która nie miała pojęcia, co stało się z jej synem. Czy w takim razie rodziny nie są informowane o śmierci swoich bliskich? Zwłoki uczestników są spalane i czy na tym ich historia się kończy? Czy rodziny nie mają możliwości pochować najbliższych? Czy nikt ich nie szuka? Czy powtarzające się zaginięcia grupy osób nie są podejrzane dla władzy?

„Squid Game 2” – Co się stało z raportami Hwang Jun Ho?

Internauci i internautki mają więcej pytań dotyczących postaci detektywa Hwang Jun-Ho. Zanim jego brat go zastrzelił, Hwang Jun-Ho zdołał wysłać swoje raporty do przełożonych w policji. Jednak wydawało się, że nie ma żadnych dalszych działań, które miałyby z nimi związek. Więc co tak naprawdę się stało? Miejmy nadzieję, że mają gotowe odpowiedzi i przedstawią je w „Squid Game 2”.

„Squid Game 2” – Co się stało z resztą pieniędzy Seong Gi Huna?

Zgodnie z grą, Seong Gi Hun zdołał wygrać 45.6 miliardów wonów. Co się stało z tymi wszystkimi pieniędzmi? Jesteście ciekawi?

„Squid Game 2” – Jak Seong Gi Hun załatwi wszystko?

Ostatni odcinek „Squid Game” pokazał, jak główny bohater Seong Gi Hun był zdeterminowany, aby wszystko zniszczyć. Ta determinacja została pokazana za pomocą symbolicznych czerwonych włosów. Ale pytanie brzmi – jak on to zrobi? Czy stanie się kolejnym Liderem, bo wygrał grę? Czy może opracuje swój własny plan? Naprawdę oczekujemy jego powrotu w drugim sezonie serialu. To jeden z ważniejszych wątków, nad którym powinni pochylić się twórcy kontynuacji.