Osoby, które obejrzały już „Squid Game”, prawdopodobnie zgodzą się z tym, że w południowokoreańskim serialu nie ma zbyt wielu pozytywnych postaci. Są bowiem w stanie poświęcić wiele, by przeżyć i zdobyć fortunę. Nawet ludzkie życie. Do nielicznego grona bohaterek i bohaterów, którzy wzbudzili sympatię widzów i widzek, należy natomiast Kang Sae-byeok. W tej roli możemy podziwiać debiutantkę – HoYeon Jung. Angaż południowokoreańskim serialu zagwarantował jej międzynarodową sławę i rozgłos. Oto wszystko, co o niej wiemy. 

„Squid Game” to nowy hit Netflixa! Co warto wiedzieć o serialu?

Serial „Squid Game” podbił serca subskrybentek i subskrybentów platformy Netflix. Południowokoreańska produkcja opowiada o 456 osobach, które dobrowolnie przystępują do tajemniczej, a jednocześnie bardzo brutalnej gry. Różnią się od siebie pod wieloma względami, ale łączy je jedno: problemy finansowe. Zwycięstwo w rozgrywkach inspirowanych grami dla dzieci pozwoli im na spłatę długów, a także zagwarantuje nowe i (pozornie) lepsze życie. W serialu zagrała m.in. HoYeon Jung, czyli pochodząca z Korei Południowej modelka i aktorka. Młoda gwiazda totalnie zachwyciła widzów i widzki głośnego serialu. 

 

 

HoYeon Jung zachwyciła widzów i widzki „Squid Game”. Co o niej wiemy?

Fanki oraz fani „Squid Game” przyznają, że jedną z ich ulubionych bohaterek jest Kang Sae-byeok. W tej roli możemy podziwiać HoYeon Jung – modelkę, a od niedawna także aktorkę urodzoną w Seulu. Co o niej wiemy? Odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu Netflixa ma 27 lat. Mimo młodego wieku może się natomiast pochwalić sporym doświadczeniem w modelingu. Zaczęła bowiem pracę jeszcze jako nastolatka. Co więcej, wzięła udział w czwartym sezonie południowokoreańskiej edycji „Next Top Model” i dotarła aż do finału – zajęła drugie miejsce. W 2016 roku HoYeon Jung wyjechała z Korei Południowej, by rozwijać swoją karierę poza granicami kraju. Ma na swoim koncie współpracę z topowymi domami mody, na czele z Louis Vuitton, Chanel, czy Roberto Cavalli. Pojawiała się także na okładkach najpopularniejszych magazynów modowych na świecie. 

Teraz HoYeon Jung chce się skupić na aktorstwie. Wie, że rola w „Squid Game” to dopiero początek, a przed nią jeszcze dużo pracy. W wywiadzie, którego udzieliła ostatnio południowokoreańskiemu wydaniu magazynu „W”, przyznała, że dobrze rozumiała Kang Sae-byeok. Podobnie jak postać, w którą wcielała się w bijącym rekordy popularności serialu, opuściła swój kraj w dość młodym wieku, a co za tym idzie: spędzała dużo czasu sama. Doskwierała jej samotność.  

HoYeon Jung opowiedziała o roli w „Squid Game”

Kang Sae-byeok, którą gra HoYeon Jung, to młoda dziewczyna pochodząca z Korei Północnej. Zdecydowała się na udział w grze, ponieważ potrzebowała pieniędzy dla swojej rodziny. Chciała sprowadzić swoją mamę do Korei Południowej, a także zaopiekować się młodszym bratem, który przebywa w domu dziecka. Otrzymała numer 067. To aktorski debiut HoYeon Jung. Gwiazda przyznała w jednym z wywiadów, że została poproszona o przesłanie nagrania na casting do „Squid Game” podczas New York Fashion Week. Następnie została zaproszona na spotkanie z reżyserem. Modelka wspomina, że rzuciła wszystko i wróciła do Korei Południowej, by wziąć udział w przesłuchaniu na żywo. Jak się okazuje, fakt, że dostała się do obsady zupełnie ją zaskoczył i, przede wszystkim, bardzo ucieszył. 

Zobacz także:

Chcąc jak najlepiej przygotować się do nowej roli, HoYeon Jung oglądała wiele filmów dokumentalnych o Korei Północnej. Ćwiczyła również północnokoreański akcent pod okiem profesjonalnego nauczyciela. Aktorka dodała, że (mimo kilku oczywistych różnic) czuła, że wiele ją łączy z jej bohaterką. 

HoYeon Jung na Instagramie

HoYeon Jung może pochwalić się także sporą popularnością na Instagramie. Przed premierą „Squid Game” profil modelki oraz aktorki obserwowało około 400 tysięcy osób. Teraz (czyli kilka tygodni po debiucie południowokoreańskiej produkcji na Netfliksie) gwiazda ma już ponad 17,6 mln followersów z całego świata. Co ważne, ta liczba wciąż rośnie.