Jakie nowości pojawią się w kwietniu 2021 na platformie Netflix? Lista jak zwykle wygląda imponująco i możecie mieć pewność, że będzie co oglądać! Przede wszystkim świetnie zapowiada się serial typowany na nowy hit, czyli Cień i kość, którego producentem jest Shawn Levy (Stranger Things). To coś dla fanek i fanów gatunku fantasy. Produkcja oparta została na książkowej  trylogii Leigh Bardugo. Główną postacią Cienia i kości jest osierocona dziewczyna, żołnierka Alina Starkov (Jessie Mei Li), która przypadkowo odkrywa, że ma potężne moce. Z tego powodu zaczyna się nią interesować mag (Ben Barnes). Ma on wobec dziewczyny plany. Czy Alina stanie po ciemnej czy jasnej strony mocy? Warto oglądać, by się tego dowiedzieć. Warto też dodać, że serial napakowany jest efektami specjalnymi i określany jako superprodukcja. Więc będzie się działo. Premiera 23 kwietnia.

Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na premierę filmu Prime Time, czyli dramatu psychologicznego w reżyserii Jakuba Piątka (Plac zabaw). Pojawi się on na platformie w Polsce 14 kwietnia, użytkowniczki i użytkowniczki Netfliksa w innych krajach będą mogli i mogły oglądać go od 30 czerwa. Film oficjalną premierę miał podczas festiwalu Sundance w tym roku. W rolach głównych występują Bartosz Bielenia i Magdalena Popławska

Wydarzenia ukazane w Prime Time mają miejsce pod koniec 1999 roku. Sebastian (Bielenia) wdziera się do studia telewizyjnego, terroryzuje ekipę, i bierze dwoje zakładników. Zależy mu, aby wystąpić na żywo przed telewidzami w szczycie oglądalności. Dlaczego? Co takiego chce przekazać światu?

To film o potrzebie buntu, sprzeciwu wobec konformizmu i oportunizmu. Jest wynikiem naszej wspólnej tęsknoty za rebelią. Poszukiwaniem takiego wymarzonego buntownika, za którym chciałoby się podążyć – opisuje swój obraz reżyser Jakub Piątek.

Jeśli chodzi o polskie produkcje, to trzymajcie rękę na pulsie i nie przegapcie daty 28 kwietnia, kiedy to swoją premierę będzie miał polski serial komediowy Sexify o trzech przyjaciółkach, które eksplorują swoją seksualność, ponieważ jedna z nich pracuje nad innowacyjną apką o seksie dla kobiet. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Czekamy też na komedię Thunder Force, która pojawi się już 9 kwietnia na Netfliksie. Opowiada on o dwóch superbohaterkach, koleżankach z dzieciństwa, które postanawiają wspólnie stawić czoła złu: walczyć z przestępcami. Lydia (Melissa McCarthy) i Emily (Octavia Spencer) mają w dodatku sprytny plan, jak pmieć przewagę nad bandytami: jedna z nich opracowuje program genetyczny pozwalający uzyskać supermoce, 

Ciekawy może być również serial Wąż (premiera 2 kwietnia). BBC łączy przy tej produkcji siły z Netfliksem, by przedstawić mrożącą krew w żyłach historię Charlesa Sobhraja (Tahar Rahim), znanego jako „The Serpent”, jednego z najbardziej bestialskich seryjnych morderców w latach 70. ubiegłego wieku. Celem Charlesa są hipiski i hipisi podróżujący po Azji Południowej, których okrada i zabija, wykorzystuje także ich dokumenty. Pomaga mu wspólniczka grana przez Jennę Coleman.

Dziś (1 kwietnia) na Netflix pojawi się też ciekawa seria dokumentalna pt. Znoszone historie, która opowiada o relacjach ludzi z ubraniami. Jak pierwsze szpilki drag queen mogą zmienić życie?  Albo sukienka otrzymana w prezencie od umierającego męża? Zobaczcie koniecznie. Za film odpowiada Jenji Kohan (Orange Is The New Black).

Pełną listę nowości na Netflix w kwietniu 2021 znajdziecie poniżej. 

Netflix kwiecień 2021: seriale. Co warto obejrzeć?

Szybki cash, premiera: 7 kwietnia 2021

Ambitna bizneswoman, zalotny gangster i pewien nastolatek trafiają przypadkowo na siebie, podążając za bogactwem.

Jak wziąć ślub i nie zwariować, premiera: 7 kwietnia 2021

Komiczka Jamie Lee swój ślub ma już za sobą, więc teraz udziela rad przyszłym nowożeńcom - zarówno praktycznych, jak i nie pozbawionych humoru.

Tato, nie rób mi obciachu!, premiera: 14 kwietnia 2021

Samotny ojciec, będący na co dzień właścicielem marki kosmetyków, musi zmierzyć się z nastoletnim buntem, w okres którego wchodzi jego nastoletnia córka.

The Circle, sezon 2., premiera: 14 kwietnia 2021

Co tym razem wydarzy się w serialu pełnym kłamstw i żądzy pieniądza?

Sisyphus: The Myth, premiera: 15 kwietnia 2021

Zdolny inżynier poprzez swoje działania poznaje kobietę, która przybyła z przyszłości, by odnaleźć właśnie jego...

Hello, Me!, premiera: 15 kwietnia 2021

A gdyby tak spotkać młodszą wersję siebie i pokierować inaczej swoim życiem? Opowieść o kobiecie, która pragnie zmiany w swoim życiu i próbuje odzyskać szczęście.

Dlaczego takie jesteście?, premiera: 16 kwietnia 2021

Serial opowiada o grupie milenialsów z Melbourne - grupie przyjaciół, którzy próbują pogodzić życie prywatne z zawodowym, randkują, imprezują, przeżywają wzloty i upadki, próbują odnaleźć się we współczesnym świecie. 

Luis Miguel, sezon 2., premiera: 18 kwietnia

Luis Miguel robi błyskawiczną karierę, ale czy zrekompensuje mu to porażki na gruncie osobistym?

Niewinny, premiera: 30 kwietnia 2021

Przypadkowe zabójstwo wpędza pewnego mężczyznę w spiralę intryg i morderstw. Gdy wydaje mu się, że już odzyska miłość i wolność, dostaje telefon, który znów przypomina mu o niedawnej przeszłości.

Netflix kwiecień 2021: filmy. Co warto obejrzeć?

Tajemniczy ogród, premiera: 1 kwietnia 2021

Apollo 11, premiera: 1 kwietnia 2021

Steve Jobs, premiera: 1 kwietnia 2021

Batman, premiera: 1 kwietnia 2021

Shrek: Musical, premiera: 1 kwietnia 2021

Ze śmiercią jej do twarzy, premiera: 1 kwietnia 2021

Pewnego razu... w Hollywood, premiera: 14 kwietnia 2021

Wrota do piekieł, premiera: 24 kwietnia 2021

Joker, premiera: 29 kwietnia 2021

Netflix kwiecień 2021: filmy dokumentalne. Co warto obejrzeć?

Magiczne Andy, sezon 2., premiera: 1 kwietnia  2021

Dolly Parton: A MusiCares Tribute, premiera: 7 kwietnia 2021

To jest napad: Największa kradzież dzieł sztuki w historii, premiera: 7 kwietnia 2021

Nie opuszczaj mnie: 6 historii o prawdziwej miłości, premiera: 13 kwietnia 2021

David Attenborough: Życie w kolorze, premiera: 22 kwietnia 2021

Poradnik Headspace: Sen, premiera: 28 kwietnia 2021

Netflix kwiecień 2021: produkcje dla dzieci i młodzieży. Co warto obejrzeć?

Zjazd rodzinny, część 3., premiera: 5 kwietnia

Ostatnie dzieciaki na Ziemi: Wszystkiego apokaliptycznego!, premiera 6 kwietnia 2021

Mighty Express, sezon 3., premiera: 13 kwietnia 2021

Szybcy i wściekli: Wyścigowi agenci, sezon 4: Meksyk, premiera: 16 kwietnia 2021

Arlo - chłopiec-aligator, premiera: 16 kwietnia 2021

Izzy w świecie koali, sezon 2., premiera: 20 kwietnia 2021

Mitchellowie kontra maszyny, premiera: 30 kwietnia 2021

Netflix kwiecień 2021: anime. Co warto obejrzeć?

Yakuza w fartuszku. Kodeks perfekcyjnego pana domu, premiera: 8 kwietnia 2021

Yasuke, premiera 29 kwietnia 2021