Co oglądać teraz na Netflix? Jeśli szukacie czegoś odpowiedniego na nudne – jesienne wieczory, weźcie pod uwagę „Squid Game”, czyli najnowszy hit wspomnianej już platformy streamingowej. Nie mamy wątpliwości, że podczas ewentualnego seansu nie będziecie narzekać na brak wrażeń. Południowokoreańska produkcja, która łączy w sobie elementy dramatu i thrillera, wciąga bowiem już od pierwszych minut. Do tego wzbudza wiele – skrajnych emocji. Jest totalnie zaskakująca. Spodoba się fankom oraz fanom „Domu z papieru” i nie tylko. Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym serialu. 

„Squid Game” – fabuła

O czym opowiada serial „Squid Game”, który robi furorę wśród subskrybentek i subskrybentów Netflixa? Spieszymy z odpowiedzią. Z oficjalnego opisu produkcji dowiadujemy się, że opowiada o 456 osobach, które otrzymują zaproszenie do wzięcia udziału w tajemniczej grze. Różnią się od siebie pod wieloma względami, ale jest coś, co ich łączy. Wszyscy mają poważne problemy finansowe. Wspomniana już zabawa, która obejmuje kilka dziecięcych zabaw, ma miejsce na zamkniętym terenie. Niestety bohaterowie  „Squid Game” nie mogą liczyć na dobrą i beztroską zabawę – jak dzieci. Karą za przegraną jest bowiem… śmierć. Kto polegnie? A komu uda się zwyciężyć, a tym samym zgarnąć nagrodę główną w wysokości 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów? No i jeszcze jedno: o co tak naprawdę chodzi? Bo raczej nie o to, by spędzić miło czas.

„Squid Game” – zwiastun

Zainteresowane / zainteresowani? Jeżeli tak, koniecznie zobaczcie oficjalny zwiastun „Squid Game”, który trafił do sieci na początku września tego roku. Jest zaskakujący i sprawi, że będziecie chciały i chcieli włączyć serial jeszcze dziś wieczorem. Ale, uwaga. To propozycja tylko dla widzów oraz widzek o mocnych nerwach. 

„Squid Game” – obsada

W „Squid Game” grają m.in. Jung-Jae Lee, Hae-soo Park, Sung-tae Heo, Ha-joon Wi oraz Yeong-su Oh, czyli gwiazdy południowokoreańskich produkcji. Ich gra aktorska jest oceniania bardzo dobrze – zarówno przez widzów oraz widzki, jak i przez recenzentów czy recenzentki.

„Squid Game” – opinie

Serial „Squid Game” jest dostępny na platformie Netflix od 17 września 2021 roku. Od tamtej pory obejrzało go już ponad milion osób z całego świata, w tym z Polski. Dzięki temu w sieci można znaleźć już wiele opinii na jego temat. Widzowie oraz widzki zgodnie przyznają, że ciężko oderwać się od „Squid Game” – serial jest bardzo wciągający. Warto jednak zaznaczyć, że jest również brutalny. Osoby, które obejrzały „Squid Game”, zwracają też uwagę na dość specyficzną, bo nieco przerysowaną grę aktorską. To jednak typowe dla gatunku K-Drama. Niemniej jednak opinie na temat nowego hitu Netflixa są pozytywne. Niektórzy porównują ją do „Domu z papieru” i serii filmów „Igrzyska śmierci”. 

„Squid Game” – co warto wiedzieć?

Serial „Squid Game” trafił na Netflixa we wrześniu 2021 roku. Liczy dziewięć odcinków (wszystkie są już dostępne na platformie). Jak wspominałyśmy, produkcja cieszy się niesamowitą popularnością. Fani oraz fanki południowokoreańskiego serialu zastanawiają się nawet, czy powstanie drugi sezon. Co ciekawe, jeden z twórców „Squid Game” postanowił zabrać już głos w tej sprawie. Reżyser przyznał, że (mimo zainteresowania) na razie nie planuje kontynuacji.