Dakota Johnson słynie ze swojego poczucia humoru, błyskotliwych odpowiedzi i przesadniej (niekiedy) szczerości. Aktorka, która swoją sławę zawdzięcza głośnej ekranizacji trylogii E.L.James, nie ma w zwyczaju owijać w bawełnę i odpowiadać na pytania okrągłymi zdaniami. Zapytana więc o życiowe priorytety odpowiedziała szczerze i bez zastanowienia. Odpowiedź zaskakuje.

Dakota Johnson o tym, co jest dla niej najważniejsze

Dla Dakoty Johnson sen to nie tylko odpoczynek – to jej pasja. Nie mam stałej pory wstawania. To zależy od tego, co aktualnie dzieje się w moim życiu. Jeśli nie pracuję i mam dzień wolny, śpię tak długo, jak tylko mogę. Sen jest moim największym priorytetem w życiu – wyznała aktorka w rozmowie z „The Wall Street Journal”.

Mówiąc, że sen jest priorytetem aktorki, nie chodzi tu jednak o drzemki w ciągu dnia czy zasypianie przed 22. Rytm snu Dakoty Johnson jest dużo bardziej imponujący. 

Nie jestem w stanie funkcjonować, jeśli nie prześpię conajmniej 10 godzin w nocy. Mogłabym codziennie spać po 14 godzin.

Oczywiście dla wielu osób jest to niewykonalne ze względu na pracę czy inne obowiązki (a Johnson nie udziela rad – po prostu dzieli się swoimi nawykami), ale czy możemy powiedzieć, że szczerość aktorki bardzo nam się podoba? Dakota nie wmawia nam bowiem, że jej gładka skóra to zasługa drogiego serum, mówi szczerą prawdę, która jest taka, że po prostu dużo śpi. A tak na marginesie, sen jest wolny od toksycznych chemikaliów i ma całkiem rozsądną cenę!

Jak wygląda plan dnia Dakoty Johnson

W rozmowie z magazynem „The Wall Street Journal” aktorka opowiedziała również o swoich codziennych nawykach, bez których nie wyobraża sobie dnia. Medytuję codziennie, dwa razy dziennie. Najbardziej lubię medytację transcendentalną. Ostatnio bardzo zainteresowałam się pracą z oddechem i bardzo mi to pomogło przy stanach lękowych. Co jeszcze?

Biorę kąpiel o każdej porze dnia i nocy. Jeśli w środku dnia pomyślę: „O Boże, co to za świat?”, wchodzę do wanny. Uważam, że woda naprawdę mnie uziemia – wyznała gwiazda „Madame Web”