Pierwszy pełnowymiarowy koncert zespołu Maneskin w Polsce za nami. Rockowa grupa z Włoch, która od zwycięstwa w Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie święci tryumfy na całym świecie, wystąpiła w czwartek, 19 sierpnia, w Parku Kolibki w Gdyni.

Koncert Maneskin w Gdyni - co się działo?

Fani, którym udało się zdobyć wyprzedane w ciągu kilku minut bilety na występ zespołu w ramach letniego cyklu Open'er Park, mieli okazję wysłuchać na żywo m.in. hitów przebojów Zitti e buoni czy I Wanna Be Your Slave, a także coverów hitów z repertuaru Billie Eilish, Franz Ferdinand, The Killers i Harry'ego Stylesa.

Jak przystało na zespół, który stara się być blisko swoich słuchaczy, członkowie Maneskin na aktualnej trasie podczas jednej z piosenek zapraszają na scenę kilka osób z widowni. Nie inaczej było w Polsce. Zobaczcie sami:

Damiano David zranił się na koncercie w Polsce

Głośne krzyki, polewanie wodą, surfowanie w tłumie – na koncercie zwycięzców Eurowizji 2021 panowała naprawdę gorąca atmosfera. Pełne nieokiełznanej ekspresji zachowanie członków Maneskin niestety nie dla wszystkich tym razem skończyło się bez szwanku. Mowa oczywiście o Damiano Davidzie, który w czasie występu w Gdyni doznał dość bolesnej kontuzji. Co się dokładnie stało?

Jak udało nam się dowiedzieć od jednej z osób obecnych na koncercie, wokalista bijącego rekordy popularności bandu podczas skoku w publiczność niefortunnie uderzył ręką w mikrofon. Choć do końca elektryzującego występu nie dał po sobie niczego poznać, to krótko po zejściu ze sceny na dłoni charyzmatycznego 22-latka pojawił się opatrunek. Mimo to, artystę i tak nie opuszczał świetny nastrój.

Dziękuję Polsko. Rozwaliliśmy wszystko ;) - napisał po występie przy zamieszczonym na instastory zdjęciu z zabandażowaną dłonią.

Mamy nadzieję, że uraz, którego lider Maneskin doznał podczas występu w naszym kraju, okaże się niegroźny i nie przeszkodzi mu w kontynuowaniu trasy koncertowej. Dodajmy, że najbliższe występy grupy zaplanowane są na początek września. Maneskin zagra na festiwalach w Holandii i Austrii.

 

Zobacz także: