Nie będzie raczej przesadą stwierdzenie, że włoska muzyka jeszcze do niedawna kojarzyła się większości z nas głównie z nieco obciachowym italo disco, romantycznymi balladami Erosa Ramazzottiego, lekko zachrypniętym głosem Zucchero i pop operowymi utworami Andrei Bocellego. Choć znane przez wszystkich na pamięć klasyki włoskiej piosenki nadal cieszą się ogromną popularnością, to trudno jednak zaprzeczyć, że na tamtejszym rynku muzycznym rządzą dziś już zupełnie inne klimaty.

Muzyczni idole włoskiej młodzieży (i nie tylko)

Czołowych przedstawicieli nowego pokolenia włoskich artystów, którzy do reszty zawładnęli masową wyobraźnią, poznaliśmy dzięki tegorocznemu Konkursowi Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Rockowy zespół Maneskin z superprzystojnym Damiano Davidem na czele reprezentuje wszystko to, czym wyróżniają się obecnie idole italiańskiej młodzieży – są głośni, barwni, pewni siebie, wyzwoleni i mają sporo do powiedzenia na ważne tematy.

Najgorętsi włoscy muzycy – poznaj ich!

Jeśli więc za sprawą zwycięzców Eurowizji 2021 pragniesz poznać więcej wykonawców, którymi zachwycają się obecnie Włosi, to jak najbardziej jesteś teraz we właściwym miejscu.

Uzdolnionych i niezwykle urodziwych włoskich muzyków, których nie tylko będzie ci się przyjemnie słuchało, ale i oglądało, znajdziecie już teraz w naszej GALERII.