Jest jedną z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek młodego pokolenia i gwiazdą lipcowo-sierpniowego wydania GLAMOUR. Dlaczego o Darii Zawiałow znowu jest głośno? Bo właśnie wydała swój trzeci studyjny album Wojny i Noce, z którego pochodzi m.in. utwór Za krótki sen nagrany wspólnie z Dawidem Podsiadło. To jeden z ulubionych kawałków Darii, co zdradziła w rozmowie z Angeliką Kucińską. 

„To opowieść o miłości, o ludziach, którzy przeżyli razem coś pięknego. Każde z nich idzie w swoją stronę, ale świat w dalszym ciągu stoi przed nimi otworem. „Słońce jest tuż nad głową, deszcz dotyka jeszcze mnie” – wszystko wciąż przede mną, chociaż już nie czekam tutaj na ciebie. To opowieść o rozstaniu dwójki ludzi. Teledysk do tego utworu, w reżyserii genialnego Tadeusza Śliwy, opowiada skrajnie inną historię – dwójki ludzi, którzy bardzo długo czekali na to, żeby móc się w końcu spotkać, móc ze sobą być. To historia o tym, że nigdy nie jest za późno na to, żeby spełniać marzenia” – mówi Daria. 

Wokalistka opowiedziała także, kiedy zaczęła prace nad Wojnami i Nocami

„Podczas pierwszego lockdownu, w marcu ubiegłego roku. Bardzo szybko nam to poszło, nagle mieliśmy przecież mnóstwo wolnego czasu. Pod koniec kwietnia powstał gotowy materiał demo. Równolegle pisałam teksty. Na koniec płyta rodziła się jednak w bólach,  kilka razy poprawialiśmy jej master. Gdy już był gotowy za pierwszym razem, musieliśmy coś zmienić w jednym utworze, potem chcieliśmy jeszcze coś wyrzucić, później dodać… Ostatecznie wszystko się udało!”.

Sesja z Darią Zawiałow do wakacyjnego wydania GLAMOUR powstawała w bardzo klimatycznych okolicznościach. Za obiektywem stanęła Gosia Turczyńska, za stylizację odpowiadała szefowa działu mody GLAMOUR Maja Naskrętska, makijaż artystki wykonała Aga Wilk, a włosami zajmował się Adrian Własiuk. Z kolei Aleksander Ryżow przygotował zakulisowe wideo, które możecie obejrzeć poniżej. W tle usłyszycie Żółta Taksówkę – to z kolei jedna z naszch ulubionych piosenek z płyty Wojny i Noce