Znane osoby ze świata show-biznesu, kultury czy sportu nie pozostają obojętne na wojnę w Ukrainie. Do grona gwiazd, które wspierają jej ofiary, należą m.in. Victoria Beckham i David Beckham. Na początku marca tego roku sportowiec nagrał wideo we współpracy z UNICEF i poinformował, że razem z żoną przekazali darowiznę, aby zapewnić natychmiastowa pomoc medyczną, a także zorganizować bezpieczną przestrzeń dla rodzin z dziećmi. Jej wysokość nie została oficjalnie ujawniona. Natomiast zagraniczne media poinformowały, że chodzi o milion funtów. W miniony weekend (20 marca) David Beckham opublikował kolejny film na swoim profilu na Instagramie. Tym razem powiedział obserwatorom i obserwatorkom, że udostępnia tworzone przez siebie kanały w mediach społecznościowych lekarce z Charkowa, by pokazać, jak wygląda jej praca podczas wojny, a co za tym idzie: zachęcić jak najwięcej osób do wspierania Ukrainy. 

David Beckham wspiera Ukrainę

Dziś przekazuję swoje kanały społecznościowe Irynie, szefowej Regionalnego Centrum Perinatalnego w Charkowie w Ukrainie, gdzie pomaga matkom i kobietom podczas porodu – poinformował David Beckham za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. Jeden z najpopularniejszych piłkarzy na świecie zachęcił obserwatorów i obserwatorki, czyli ponad 71 milionów osób z całego świata, by zajrzeli na Instagram Stories, a dzięki temu zobaczyli, w jak trudnej sytuacji są teraz pacjentki oraz pacjenci, jak również pracowniczki i pracownicy służby zdrowia. Jednocześnie sportowiec, który jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF, poprosił o pomoc finansową na rzecz ofiar wojny w Ukrainie, także tych najmłodszych. Zaznaczył, że każda suma ma znaczenie. 

Niestety relacja na Instagram Stories zniknie po upływie 24 godzin. Dlatego warto wspomnieć, że na tak zwanych klatkach lekarka z Charkowa oprowadza (nie tylko) obserwatorki oraz obserwatorów Davida Beckhama po szpitalu, w tym po schronie, gdzie przebywają pacjentki w ciąży, a także te, które niedawno urodziły. Iryna przyznała, że zarówno ona, jak i inne pracowniczki oraz pracownicy służby medycznej pracują niemal bez przerwy. Jest im trudno, poza tym ryzykują swoje życie. Niemniej jednak kochają swoją pracę.